Fogászati rendelő is van már az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben

Teljes körű fogászati ellátást nyújt mozgásukban akadályozott betegeinek az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet, amely a Semmelweis Egyetemmel közösen alakított ki és működtet majd rendelőt.

  • MTI MTI
Fogászati rendelő is van már az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben

Kivovics Péter, az SE Fogászati és Szájsebészeti Országos Intézetének igazgatója arról beszélt, hogy a fogászati ellátáson túl az intézet munkatársai szintén egyedülálló szájhigiénés és fogászati egészségnevelést is megkezdenek az intézményben kezelt, rehabilitált betegek körében.

Cserháti Péter, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója beszámolt arról is, hogy további fejlesztések zárulnak le az intézetben nemsokára. A kómás, vegetatív állapotú betegeknek egy nyolcágyas, illetve a súlyos gerincvelősérültek ellátását szolgáló tízágyas részleget adtak át, illetve tervezik a nem rehabilitálható agysérültek ápolási osztályát is kialakítani.

A tervek között szerepel egy óvoda és egy nővérszálló kialakítása is az intézet területén, továbbá egy autógyárral közös együttműködés is, amelynek keretében olyan munkahelyek jönnének létre, ahol akadályozott emberek is dolgozhatnak majd. 

Az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben működő fogászati rendelő kialakítása ötmillió forintba került.

Ezt ne kérd nyáron a kozmetikustól – életmódváltásra is szükség lehet, hogy megvédjük a bőrt a veszélyektől

Ezt ne kérd nyáron a kozmetikustól – életmódváltásra is szükség lehet, hogy megvédjük a bőrt a veszélyektől

A nyári bőrápolás nem merül ki annyiban, hogy leveszünk egy fényvédőt a polcról. Mit kell tenni, ha minden önmérséklet ellenére leégünk? Mihez kezdjen, akinek problémás a bőre, és milyen termékeket érdemes magunkkal vinni a nyaralásra? Mit együnk, hogy szebbek legyünk? Szakértőkkel beszélgettünk hiedelmekről, jó és rossz praktikákról.