Ez volt az év legfurább tanítási napja - percről percre
Utolsó frissítés:
Az oktatás helyzete miatt tiltakozó pedagógusokkal vállaltak szolidaritást azok a szülők, akik hétfőn nem küldték iskolába gyereküket. Ugyanezen a napon a pedagógusok számára, sőt másoknak is meghirdettek kockás inges tiltakozást. A hvg.hu folyamatosan tudósított arról, hogy mi a helyzet az iskolákban.
Most érkezett
Tizenkét gyereknek csinált programot olvasónk
A kisebbik gyerekem osztályából 12-en vannak nálunk, további 12 gyerek egyéb helyeken tölti a napot, míg az iskolába csak hárman mentek be - írta egyik olvasónk, Dettre Imola. "Sok energiát fektettem az esemény hirdetésére, olyanok is csatlakoztak, akik még soha nem nyilvánítottak véleményt" - írja, hozzátéve, hogy szülőként fontosnak tartja, hogy szülőként kiállhat a gyerekéért. Azt is közölte, hogy nem eszközként, hanem célként tekint a gyerekeire, és azt szeretné, ha a tanárok nem agyonfrusztrálva tanítanának, hanem jó kedvvel és kreatívan állnának a gyerekek elé.
Percről percre
Az egész évfolyamon kevesebben vannak, mint egy osztály
A szekszárdi I. Béla Gimnázium egyik 10. osztályos tanulója azt írja, ma ő sem ment suliba, ebbe szülei beleegyeztek. A 23 fős osztályból csak 4-en vannak bent, az egész évfolyamon kevesebben vannak, mint egy osztály létszáma.
Iskolába nem mentek, de a különórákra fognak
Vannak olyan szülők, akik iskolába ugyan nem viszik hétfőn gyereküket, de a délutáni sport- vagy zenei foglalkozásról nem lógnak el.
A fiam úgy döntött, hogy bemegy
Egyik kollégánk 16 éves fia úgy döntött, hogy bemegy a budapesti gimnáziumba, ahová jár. A tanárok nem agitáltak a hiányzással tiltakozás mellett, elmondták, hogy végeredményben ez is olyan nap, mint a többi, és a tanítást sem könnyelműsködik el, rendes órát tartanak. Van olyan osztály azonban ugyanebben az iskolában, ahol a gyerekek közösen döntöttek a hiányzás mellett.
Nincsenek suliban, de valahol vannak
Nem csak a Nem leszek suliban akció szerveződik a Facebookon, hanem számtalan kapcsolódó esemény is. A suliba nem menő budapesti diákok például angolt tanulhatnak, mehetnek a Ligetbe fákkal ismerkedni vagy a Stúdió K-ba, azaz beszélgetős, játszós színházi programra. Vidéken akad, akit szemétszedésre várnak, a munkát kockás ingben lehet végezni, másutt helytörténeti előadásokat lehet hallgatni.
Egy anya kevesebb embert látott a vonaton
„Tényleg sokan nem mehettek suliba, a tömegközlekedésen is látszik. Dunakesziről járok vonattal Pestre. A városban nem nagyon láttam suliba igyekvő gyerekeket, és a vonaton is volt hely” – így tapasztalta egyik olvasónk.
A helyettes államtitkár ezt ajánlotta péntek reggel
Sipos Imre helyettes államtitkár minden gyereket arra kért egy pénteki reggeli nyilatkozatában, hogy menjen iskolába hétfőn, szüleiket pedig arra, hogy engedjék el őket. Szerint a szülők helyi szinten maximálisan véleményt tudnak nyilvánítani. Ezt a célt szolgálja az iskolaszék is, de a pedagógusokkal is napi kapcsolatban lehetnek. Emellett a véleménynyilvánítás országos szinten is biztosított – vélte, és példaként említette, hogy a köznevelési kerekasztalnak szülői szervezetek is tagjai.
Van ellenrendezvény is
„Mi nem csatlakozunk az ellenzék által keltett hisztériához. A mi gyerekeink iskolában lesznek! Kifelé a politikával az iskolából!” – olvasható egy ellenmozgalom meghívójában a Facebookon. Hétfő reggel negyed kilenckor 490-en jelezték, hogy részt vesznek.
Mihez kezdenek ma a szülők a gyerekükkel?
Egy sor foglalkozást hirdettek meg hétfőre azoknak a gyerekeknek, akiket szüleik nem küldenek iskolába. Ezekről bővebben itt olvashat.
Hoffmann Rózsa a Facebookon szólt be a szülőknek
„Azon gondolkodom, hogy vajon azok a szülők, akik nem engedik majd hétfőn iskolába a gyermeküket, vajon tudják-e, hogy nincs tanítási szünet? És ha tudják, s mégsem engedik, vajon azt szeretnék-e, hogy a lányuk vagy fiuk majdan magyar kultúránk értékeit becsülni tudó ifjakká váljanak, amiért meg kell dolgozniuk, avagy csekély műveltségű, befolyásolható emberekké?" – írta a Facebookon szombaton a volt köznevelési államtitkár.