Száznál is többször szúrta meg 8 éves kislányát egy nő Tatán

A Tatabányai Törvényszéken kedden megkezdődött annak a nőnek a pere, aki a vád szerint nyolcéves lányát elkábította, majd száznál több késszúrással, különös kegyetlenséggel megölte.

  • MTI MTI
Száznál is többször szúrta meg 8 éves kislányát egy nő Tatán

A 42 éves Á. Anikó a tőle külön élő lányát tavaly áprilisban a gyermek apjának beleegyezésével a tavaszi szünetben elvitte egy tatai panzióba – közölte az ügyészség. A lány jó ideje az apjánál és annak élettársánál lakott, mivel az anya a gyógyszerszedés mellett rendszeresen ivott.

A nő panzióban tudta meg, hogy a gyermek apja és annak új családja a kislánnyal együtt korábban akar véglegesen külföldre költözni annál, mint amiről ő tudott. Ugyancsak a panzióban szembesült a nő azzal, hogy a lány apja élettársát anyunak szólítja.

Á. Anikó vallomásában elmondta, hogy a hallottak hatására elkezdte bevenni a nála lévő 30-40 szem különféle nyugtatót, majd két üveg pezsgőt ivott, ezt követően nem emlékszik a történtekre. A bíró által felolvasott nyomozati vallomás alapján búcsúlevelet is készített, amelyben leírta tettének indítékait.

A vádirat szerint Á. Anikó lányát először pezsgővel itatta, amelyben nyugtatókat oldott fel, majd elkábult állapotban megütötte, és egy kilenccentis késsel száznál több alkalommal megszúrta a gyermeket. Később a már élettelen testet zsineggel fojtogatta.

A nő a cselekmény elkövetése után elaludt, majd felébredve tovább ivott, telefonon és SMS-ben megtévesztő tartalmú információt adott hollétéről és a gyermek állapotáról a kislány apjának és az őt kereső barátnőjének. Időközben a panzió alkalmazottai a körözés alapján felismerték a kislányt. A rendőrök a szobában fogták el a nőt, és az ágyban letakarva találták meg a gyermek holttestét.

Á. Anikó a bíró kérdésére kijelentette, hogy bűnösnek érzi magát, tettére nem tud magyarázatot adni.

A bíróság tanúként meghallgatta a kislány édesapját, aki elmondta, hogy nem akarja a történteket újra átélni, ezért nem tesz vallomást. Felhívta a figyelmet arra, hogy Á. Anikó alkoholizmusa és pszichiátriai problémái miatt korábban már bírósághoz fordult a gyermek elhelyezése miatt, de a bíróság Á. Anikót gyermeknevelésre alkalmasnak tartotta. 

A per további tanúk és szakértők meghallgatásával folytatódik.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.