Olaszokhoz kerül a legtöbb külföldre örökbe adott magyar gyerek

Egy év alatt több mint negyedével nőtt a külföldi családok által örökbe fogadott magyar gyermekek száma – írta a Magyar Nemzet. A titkos örökbefogadások során tavaly már minden harmadik gyerek került külföldre.

  • MTI MTI
Olaszokhoz kerül a legtöbb külföldre örökbe adott magyar gyerek

Magyarországon mindenki csecsemőt szeretne örökbe fogadni – mondta Mórucz Lajosné, a Gólyahír Egyesület elnöke. A magyar családoknak nem kellenek a már iskolába járók, különösen a romák és a fogyatékkal élő gyermekek, külföldön azonban őket is várják.

A legtöbb gyerek Olaszországba kerül, az ottani családok ugyanis szívesen fogadják a fogyatékossággal élő és a roma gyerekeket is, utóbbiak ott a bőrszínükkel kevésbé "lógnak ki a sorból" – tette hozzá az egyesület elnöke.

Kitért arra is, hogy a külföldi örökbefogadások nagy száma ellenére nem csökkennek Magyarországon a várólisták, a csecsemőkre továbbra is éveket kell várni.

A kormányzati portálon szereplő statisztika szerint tavaly a titkos örökbefogadások során összesen 507 gyereknek sikerült családot találni, közülük 165-en külföldre kerültek.

 

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.