A nő a vádirat szerint 2012 szeptemberétől kereskedett kokainnal Budapesten, amiben segítségére volt két nigériai ismerőse is.
Közös ismerősüknek, egy magyar férfinak pénzszerzési lehetőségként ajánlották fel, hogy a testébe rejtett kapszulákba csomagolva kábítószert hozzon be nekik Magyarországra. Miután a férfi elfogadta az ajánlatot, be is gyakoroltatták vele a kapszulák lenyelését, majd egy próbautat is leszerveztek neki.
A sikeres próbaút után a nő 2013 augusztusában azzal bízta meg a férfit, hogy Spanyolországból, Madridból a gyomrába rejtve 40 kapszulában kokaint csempésszen Magyarországra, és ezért mintegy 500 eurót ígért neki.
A magyar férfi kiutazását, spanyolországi tartózkodását, a kokainnal töltött kapszulák átvételét és a hazautazását a két nigériai férfi szervezte.
A kapott instrukcióknak megfelelően a magyar férfi Madridba utazott, ott a kapszulákat átvette, lenyelte és ily módon a testében légi úton Magyarországra szállította, majd – miután azok kiürültek a szervezetéből – átadta a megbízóinak.
A nő 2013 novemberében ismét megbízta a férfit. Annak a korábbihoz hasonlóan ismét Madridba kellett utaznia, ahol 38 kapszulában összesen csaknem 400 gramm kokaint nyelt le. Repülővel érkezett Budapestre, ahol azonban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal illetékesei ellenőrizték, és megtalálták a kapszulákat.
A nő tettéért öt évtől húsz évig terjedő szabadságvesztéssel fizethet.
A két nigériai és a kábítószert szállító magyar férfi ellen már korábban vádat emeltek, a bírósági eljárás folyamatban van a Fővárosi Törvényszéken.
Ismerősével csempésztette a kokaint a magyar nő, húsz évre is lecsukhatják
Ismerősét bízta meg egy magyar nő azzal, hogy a gyomrában kokaint csempésszen Magyarországra. Jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emeltek vádat.
Egy szigorítással sikerült szétverni egy több tízmilliárdos piacot
Végkielégítése harmadát már meg is kapta Havasi Bertalan
Pócs János biztos benne, hogy Orbán Viktor nem csak a fociért ment Amerikába
Molnár Áron Gulyás lemondásáról: Gratulálok Gergő! Sokáig bírtad gerinc nélkül talpon
Lepkefing a dzsungelben, Pócs János a telefonjával üldözte el Magyar Pétert – videó a parlamentből
Máris kiesett a Győr a Bajnokok Ligája selejtezőjéből
Távozik a MÁV teljes igazgatósága, akiket még Lázár János nevezett ki
Orbán Ráhel barátnője, Jakab Zsófia lemondott a Magyar Divat & Design Ügynökség vezérigazgatói posztjáról
Amikor Várhegyi Attila zsaroló üzenetet küldött, majd jött a szerződés felbontása
Elborzasztó költségvetési hiányokat láthatunk még idén
„Ha meghalunk, együtt halunk meg” – megszólalt a Ryanair ablakán kilógó utas felesége
Kiderült, miért törhetett be a Ryanair-gép ablaka
Marabu Féknyúz: Casting Gulyás helyére
Esetleg a büfés.