Magyar rendőrök is kiutaznak a buszbaleset helyszínére

A szakemberek az olasz hatóságok munkáját fogják segíteni - jelenti az ORFK.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyar rendőrök is kiutaznak a buszbaleset helyszínére

Az olasz hatóságok szakmai segítséget kértek a magyar rendőröktől, erre válaszul három fős magyar rendőr szakértői csoport utazott Olaszországba, a veronai buszbaleset helyszínére, segítve az olasz rendőrség munkáját - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.

A csoport vezetője Óberling József rendőr ezredes, az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztályvezetője. Vele utazik Jámbor István rendőr alezredes, az ORFK Közlekedésrendészeti Osztályvezetője és Dr. Fiore András rendőr százados, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda olaszul beszélő munkatársa.

Mint korábban olasz sajtóhírek alapján beszámoltunk róla, vélhetően nem a magyar buszt látta problémákkal küszködni egy szlovén kamionos. Mivel féknyomokat nem találtak a balesetnél, így egyelőre a legvalószínűbb, hogy a sofőr elaludt vagy rosszul lett a balesetet megelőzően, de hivatalos állásfoglalást nem közöltek a hatóságok. Az ORFK közleménye szerint A magyar rendőrség minden segítséget megad az olasz hatóságoknak a baleset körülményeinek mielőbbi tisztázása érdekében.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.