Hét hónapon át titkolták, hogy Puch megvette a Népszavát

„Üzleti okból” elhallgatták a nyilvánosság elől, hogy Puch László bécsi cége valójában már tavaly nyáron felvásárolta a Népszava kiadóját - derül ki a HVG e heti számából.

  • hvg.hu hvg.hu
Hét hónapon át titkolták, hogy Puch megvette a Népszavát

Puch László jó előre bebiztosította magát a Népszava ügyében: a napilap kiadóját már hét hónapja felvásárolta.  

A Népszava Lapkiadó Kft. korábbi 99,9 százalékos tulajdonosa, a svájci TGD Intermedia SA ugyanis már 2016. júniusának végén elpasszolta a részét az egykori MSZP-pénztárnok Puch bécsi cégének, a Horizont AG-nek.  A szerződés azonban asztalfiókban maradt több mint fél évig. Ennek fényében kamunak tűnhet az a manőversorozat, amely a Népszavával folyt 2016 végén.

Az eltitkolt üzlet részleteiről a HVG e heti számának – a vásárlást igazoló dokumentumot is közlő – cikkében olvashatóak részletek.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.