Gulyásék nem aggódnak a Fidesz támogatottsága miatt, nem halasztják el a választást – élőben a kormányinfó
Gulyás Gergely és Vitályos Eszter válaszol az újságírók kérdéseire.
Az LMP 194,9 millió forint bevételt és 172,14 millió forint kiadást könyvelt el 2016-ban a Hivatalos Értesítő csütörtöki számában megjelent pénzügyi beszámoló szerint.
Az ellenzéki párt legnagyobb bevétele tavaly a költségvetési támogatás volt, ez 173,7 millió forintot tett ki. Tagdíjakból 3,6 millió forint folyt be; az egyéb hozzájárulások, adományok címén pedig 16,5 millió forintot tüntettek fel.
A legnagyobb adományozó Schmuck Erzsébet frakcióvezető-helyettes volt, aki 904 ezer forintot fizetett be, a képviselőcsoport többi tagjai közül Ikotity István 882 ezer, Sallai R. Benedek 558 ezer, Szél Bernadett 563 ezer forinttal járult hozzá a párt működéséhez.
Schiffer András korábbi társelnök 597 ezer forinttal támogatta az LMP-t. A párt egymillió forintot jelölt meg egyéb bevételként.
A kiadások során a legnagyobb tétel a működés volt, ez 95,2 millió forintba került. Politikai tevékenységgel összefüggő kiadásként 40,3 millió, a nem részletezett egyéb kiadások között pedig 36 millió forintot írtak a dokumentumba, amelyben 477 ezer forint értékben szerepel eszközbeszerzés.
Gulyás Gergely és Vitályos Eszter válaszol az újságírók kérdéseire.
Több mint egy évig tartott a tárgyalás, az ítélet nem jogerős.
A kiskereskedelmi különadó ügye halad a bíróság felé.
A HVG által megkérdezett infektológus szerint nem kell rettegni.
Építő és aknamentesítő egységek érkeznek a kurszki régióba.