Megműtötték Budapesten a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottját

A Bors úgy tudja, hogy a SOTE urológiai klinikáján műtötték meg az idős férfit, akinek az állapota nem súlyos.

  • hvg.hu hvg.hu
Megműtötték Budapesten a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottját

Győrből Budapestre szállították a bőnyi rendőrgyilkossággal gyanúsított Győrkös Istvánt, hogy megműtsék a SOTE urológiai klinikáján – értesült a Bors.

A cikkből nem derül ki, pontosan melyik nap vitték Budapestre az idős férfit. A lap szerint azonnal műtőbe tolták, a kórházban is folyamatosan bv-őrök felügyelik, állapota nem súlyos, hamarosan visszakerül zárkájába, amelyen a 14 évvel ezelőtt megölt Tompa Eszter gyilkosával osztozik.

Győrkös Istvánt kiemelt biztonsági fokozatban őrzik, gya­kor­la­ti­lag a nap 24 órájában megfigyelés alatt áll, a cellájában kamerák rögzítik minden mozdulatát.

A lap emlékeztet: az egykori hungarista vezető akár életfogytiglani fegyházat is kaphat Pálvölgyi Péter nyomozó tavaly októberi meggyilkolásáért. A Központi Nyomozó Főügyészség már elvégezte a szükséges nyomozati cselekményeket a bőnyi rendőrgyilkosság ügyében, a keletkezett iratokat a múlt héten ismertették a gyanúsítottal. Az ügy ezzel vádelőkészítő szakaszba lép.

A gyanúsított védője folyamatosan azzal érvel, hogy álláspontja szerint baráti tűz végezhetett az NNI őrnagyával, a gyilkos golyón nem is találhatóak DNS-nyomok. A Győri Járásbíróságon októberben hosszabbították meg Győrkös előzetes letartóztatását.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.