Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Több mint háromszázmilliós drogfogás Röszkénél

Szerb drogfutár bukott le 355 millió forint értékű kábítószerrel Röszkénél

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Több mint háromszázmilliós drogfogás Röszkénél

Mintegy 355 millió forint értékű hasist, illetve marihuánát találtak a pénzügyőrök egy szerb férfi autójában, amellyel Röszkénél próbált átkelni péntek hajnalban.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával folytat nyomozást egy 39 éves szerb állampolgárral szemben. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szigorított vámvizsgálatot rendelt el vele szemben, amikor a röszkei autópálya-határátkelőhelyen belépésre jelentkezett.

A jármű ellenőrzésekor annak alvázán átalakításra utaló nyomokat találtak. A kialakított rejtekhelyről több csomagban 112 kilogramm gyantaszerű anyag, valamint 9451 gramm növényi törmelék került elő. Az elsődleges vegyészszakértői vélemény szerint a megtalált anyag hasis, illetve marihuána, amelyet a rendőrök lefoglaltak.

A KR NNI nyomozói a szerb férfit előállítását követően gyanúsítottként hallgatták ki, majd bűnügyi őrizetbe vették, és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására. A rendőrök szakértők bevonásával folytatják a nyomozást.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.