Még mindig fél a nő, akit megvertek, mert elütött egy kislányt

A baleset októberben történt, a kisgyerek egy teherautó mögül váratlanul ugrott a sofőr elé. A nőt hétfőn hallgatták ki, támadói ellen is nyomoznak.

  • hvg.hu hvg.hu
Még mindig fél a nő, akit megvertek, mert elütött egy kislányt

Még mindig nem heverte ki a történteket, mondta az RTL hétfő esti híradójának az asszony, aki elgázolt egy kislányt október elején Encs-Fügödön. A nőt a baleset helyszínén megverték, autóját is megrongálták.

A gyerek egy teherautó mögül váratlanul rohant az autós elé, a támadók a kislány apja és egy másik rokon, talán a testvére lehetett. A kisgyereket súlyos sérülésekkel vitték kórházba, de már már jól van.

Az asszonyt a balesettel kapcsolatban hétfőn hallgatták meg tanúként a rendőrségen, elmondta, nem vétett a közlekedési szabályok ellen.

A támadók ellen is nyomoznak. Az asszony azt mondja, még mindig fél tőlük. 

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Bár hivatalos próbaüzemről szó sem lehetett a szlovén Andrada akkuhulladék-hasznosító üzemében, a sóskúti telephelyen már tavaly nyáron bekapcsolták teszt jelleggel a nagy nehézségek árán összeszerelt gépsort. A birtokunkba került fotók és videók, valamint belső források elmondása alapján a próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér: a zárt és tiszta rendszer helyett ömlött a grafitot tartalmazó por az üzem gépeiből.