Önkormányzati választás 2019
Idézze fel a 2019-es önkormányzati választás kampányának és a szavazás napjának eseményeit, illetve kövesse a fejleményeket cikksorozatunkkal. Innen megtudhat mindent arról, mi történik az ország önkormányzataiban.
Tizenhat hónap alatt ötödével nőtt a névjegyzékben szereplő választók száma Harkányban – számolt be róla az RTL Klub Híradója.
A tavalyi országgyűlési választásokhoz képest most 750-nel szerepelnek többen a névjegyzékben, miközben a dél-baranyai városban élők száma ez idő alatt alig 170-nel gyarapodott.
Varga László független polgármester-jelölt azt gyanítja, hogy a városvezetés "így akarja megmenteni meggyengült hatalmát". Arra is emlékeztetett, hogy Harkányban alig épült új lakás, és sem az óvodai, sem pedig a bölcsődei létszám nem emelkedett.
A politikus közokirat-hamisítás miatt feljelentést tett, a rendőrség nyomozást indított az ügyben.
A város fideszes polgármestere korábban azt mondta, a szavazók száma azért nőtt, mert Harkányba szívesen költöznek az emberek.