Fideszes lopásról beszéltek az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek - ilyen volt a tévévita
percről percre

Fideszes lopásról beszéltek az ellenzéki miniszterelnök-jelöltek - ilyen volt a tévévita

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Először állt ki nyilvános tévévitára az öt ellenzéki miniszterelnök-jelölt, alig egy héttel az elővalasztás startja előtt. Az ATV stúdiójában Dobrev Klára (DK), Fekete-Győr András (Momentum), Jakab Péter (Jobbik), Karácsony Gergely (MSZP-Párbeszéd-LMP) és Márki-Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom) vitázott.

Most érkezett

Márki-Zay: A magyar vidék érdekében is

Nemzetközileg is versenyképes tudást kell adni az oktatásban, az egészségügyet is fejleszteni kell, és mindkettő segíthet ahhoz, hogy a magyar vidék megmaradhasson - mondta Márki-Zay Péter. 

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4 5 6 7

Karácsony: Bérpótlékot a pedagógusoknak

A hátrányos helyzetű településeken bérpótlékot kell adni a pedagógusoknak - mondta még az oktatás témájára visszatérve Karácsony.

Jakab: Akár a kémiai kasztrálás is

Egy olyan iskola sincs, ahol a homoszexualitást népszerűsítették volna - mondta Jakab Péter, aki szerint ezért ki kell igazítani a törvénycsomagban a homofób passzusokat, a pedofilellenes részek szerinte rendben vannak, ő még a kémiai kasztrálást sem vetné el.

Dobrev: Az ember a lényeg

A digitalizáció az egészségügyben és az oktatásban is ott van, de az ember a legfontosabb a rendszerben - hívta fel a figyelmet Dobrev.

Fekete-Győr: A tanárok is elmennek külföldre

Nem a Fudan egyetemre van szükségünk, hanem egy Diákvárosra, és megbecsült oktatókra, akik keresnek annyit, hogy ne menjenek külföldre - mondta Fekete-Győr. 

Karácsony: Finn helyett lengyel modell

Propaganda és korrupció van bőven, de az egészségügy és az oktatás összeomlott - mondja Karácsony. Szerinte legalább 50 százalékos béremelésre van szükség az egészségügyben a szakdolgozóknál. A magánegészségügy bevonása szerinte is fontos. Nemn menne Finnországig, szerinte nagyon jól működő példákat lehet az oktatás terén átvenni a lengyelektől. Ezeket az ötleteket még nem a mostani populista lengyel kormány hozta, hanem az elődei - fűzte hozzá. 

Márki-Zay: Katasztrófa sújtotta területek

A Fidesz 11 éves kormányzása alatt katasztrófa sújtotta terület lett az oktatás és az egészségügy Márki-Zay szerint. Úgy véli, a magánegészségügy bevonása jó irány, emellett több orvosra és szakdolgozóra van szükség. Az oktatásban kompetencia-alapú fejlesztésre kell törekedni.  

Jakab: Évi plusz 600 milliárd az egészségügyre

A fiatalokat innovációra, kreativitásra kell tanítani, hogy felismerjék például, ha egy kormány át akarja verni őket. A pedagógusbéreket emelni kell, ahogy az oktatás korhatárát is 18 évre. Az egészségügyre évi plusz 600 milliárdot kellene költeni. 

Dobrev: Romániában többet keres egy kezdő pedagógus

A politikusok szeretnek szalagokat átvágni, egészségügyi beruházásokat átadni, Dobrev miniszterelnökként inkább kezet fogna több ezer új szakdolgozóval, kórházi orvossal és háziorvossal. Az oktatásban szintén kevés a pedagógus, ráadásul ők kizsigertek és alulfizetettek, így rájuk is többet kell költeni, mert Romániában egy kezdő pegadódus 30 ezer forinttal többet keres. 

Fekete-Győr: Cél a finn iskolarendszer

Van, aki az állami egészségügyben kivárja a sorát, és van, aki duplán fizet és magánszolgáltatóhoz megy - mondta Fekete-Győr. Szerinte a várólisták hossza is csökkenthető, ha az állam kapacitást vásárol a magánszolgáltatóktól. Ami az oktatást illeti, szerinte az ma használhatatlan tudást ad, de át lehetne állni a finn modellre, mert az felkészíti a gyereket a munka világára, és megtanítja gondolkodni is. 

1 2 3 4 5 6 7
Hozzászólások