Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
A meteorológiai légnyomásmérőkön szombat este 8 és 9 között egy gyors légnyomásnövekedés és süllyedést, majd ezt követően még kisebb nyomásingadozásokat lehetett megfigyelni.
Szombat este érte el Magyarországot a több mint 17 ezer kilométerre lévő tongai vulkán hatalmas kitörésének lökéshulláma - számolt be róla az Időkép.
Mint azt megírtuk, szombaton kitört a csendes-óceáni Tonga-szigetek vízalatti vulkánja, a Hunga Tonga-Hunga Ha'apai. Az intenzív kitörés rövid idő alatt egy 20 kilométeres magasságig felnyúló és 5 kilométer szélességben szétterülő vulkanikus felhőt hozott létre, a hatalmas felhőn belül körülbelül 190 ezer villámot észleltek.
A vulkánkitörést követő szökőár elérte Tonga szigetét, a víz templomokba és otthonokba tört be, szemtanúk arról is beszámoltak, hogy a fővárosra, Nuku’alofára hamu hullott. A tongai főváros mindössze 65 kilométerre északra fekszik a vulkántól.
A kitörés erős lökéshullámot indított útjára, a hangrobbanást Új-Zélandon, sőt hét órával a kitörést követően, a több mint 9000 kilométerre fekvő Alaszkában is hallani lehetett.
A nyomáshullám azóta az egész bolygón végigfutott, melyet a meteorológiai állomások légnyomásérzékelő szenzorai mindenhol észleltek. Az Időkép most arról is beszámolt, hogy
a több mint 17 ezer kilométerre, szó szerint a világ másik végén lévő vulkánkitörés nyomáshulláma 14 órával a kitörést követően Magyarországot is elérte.
A meteorológiai légnyomásmérőkön szombat este 8 és 9 között egy gyors, 1-1,5 hPa-os légnyomásnövekedés és süllyedés, majd ezt követően még kisebb nyomásingadozásokat lehetett megfigyelni.
Éjjel 2 után érkezett egy második nyomáshullám is, ami egy átmeneti 1 hPa-t csökkenésként jelenik meg a grafikonokon:
Az európai országokban mért lökéshullámokról készült adatokat a Meteorológiai Világszervezet is megosztotta. Mint írták, ez annyira ritka és hihetetlen jelenség, hogy egy emberöltő alatt sem gyakran fordul elő.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.
Július elején újabb hullámra lehet számítani.
A Cargolux három Boeing 747-ese közvetlenül az iráni légtér előtt tűnt el a nyomkövető rendszerekből, és azóta sem tudni, hol vannak.