Orbán Viktor: Ebben a háborúban semmit nem nyerhetünk, de mindent elveszíthetünk
Utolsó frissítés:
Az ünnepélyes zászlófelvonás után délután folytatódtak a március 15-ei rendezvények a fővárosban. A Békemenet résztvevői déltől gyülekeztek a Császár-Komjádi Sportuszoda mellett, Orbán Viktor 15 óra után mondott beszédet a Kossuth Lajos téren. Az ellenzék a Műegyetem rakparton tartott nagygyűlést A hatalom a népé címmel, ahol Donald Tusk is felszólalt. Percről percre tudósításunkat olvashatja.
Most érkezett
"Tudjuk, ki a fasiszta Márki-Zay szivárványkoalíciójába'!"
Stop náci! Stop Stummer! - áll az egyik plakáton. A Békemeneten egyébként többségében magyar zászlók vannak, de sokan kiírták azt is, melyik városból jöttek.
Percről percre
Megtelt az út a Margit hídig
A tömeg vége még a Császár-Komjádi Sportuszodánál van. A menet eleje a Himnuszt énekli.
Az infláció nem látszik a zászlóárakon
2500 forint a kicsi, 4000 forint a nagy, de az eladó szerint ugyanennyibe kerültek október 23-án is.
Szól a Nélküled és a Kossuth-nóta
A molinón pedig a Békemenet - No war! felirat díszeleg - jelentik helyszínen lévő tudósítóink.
A miniszterelnök már reggel elvégezte az utolsó simításokat
Várhatóan 15 órakor mond majd beszédet a Kossuth téren.
"Egyértelmű nem a háborúra!"
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) alapítója, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány kuratóriumi elnöke, Csizmadia László szerdai sajtótájékoztatóján elmondta:
a március 15-ére szervezett Békemenet üzenete „egyértelmű nem a háborúra, No war!”.
A Békemeneten „lengyel testvéreink”, valamint az olasz nemzeti-konzervatív szakszervezet, az UGL népes küldöttsége, illetve a spanyol Solidaridad szakszervezet és a Roma Szeretetszolgálat is részt vesz – közölte.
Csizmadia László bejelentette továbbá, hogy a CÖKA vezetősége magánpénzből 250 ezer forintot adományoz a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetnek az Ukrajnából érkező menekültek támogatására.
Mint mondta, Magyarország „teljes szolidaritással” fogadja a háború elől menekülőket, magyarokat, ukránokat és más nemzethez tartozókat, a visegrádi országok mindent megtesznek a megsegítésükért. „Az európai polgárok egyöntetűen követelik a béketárgyalások folytatását és az EU tagországai teljes mértékben egyetértenek az agresszió elleni súlyos, de ésszerű szankciókkal” – hangoztatta.
A CÖF alapítója beszámolt arról is, hogy a Békemenet megemlékezik az 1848-49-es forradom és szabadságharc hőseiről, „lengyel testvéreinkről; hálával gondolunk Bem Józsefre és Józef Wysockira, akik a magyarok oldalán harcoltak”. 1848 eseményei arra is emlékeztetnek, hogy „a nehezen kivívott szabadságot még nehezebb megvédeni”; a történelem azt bizonyítja, hogy „a béke mindig győz, a józan ész diadalmaskodik" – emelte ki.
Itt a menet útvonala
A Békemenet résztvevői az Elvis Presley téren gyülekeznek, majd onnan a Margit hídon keresztül a Szent István körút - Nyugati pályaudvar - Bajcsy-Zsilinszky út - Alkotmány utca útvonalon érkeznek a Parlament elé a Kossuth Lajos térre.