Orbán: Az Európai Unióban az álmainkat keressük – kövesse itt a miniszterelnök eskütételi beszédét
Utolsó frissítés:
Ötödször választották meg Orbán Viktort Magyarország miniszterelnökének, ezt követően beszédében vázolja terveit, amelyek a következő négyéves cikluson is túlmutathatnak. Kövesse percről percre a hvg.hu-n!
Most érkezett
Máris van, amiben a Mi Hazánk viszont támogatja a kormányt
Az olajembergó ügyében viszont tudjuk támogatni a kormányt, és ez vonatkozik az Oroszország elleni szankciók nagy részére is – mondott azért egy jó hírt is a kormánynak a Mi Hazánk politikusa.
Azt viszont bírálta, hogy a kormány is támogatja Ukrajna gyors felvételét az EU-ba, ami szerinte az EU végét jelentené, ráadásul biztosan az EU-tagállamokkal akarják majd megfizettetni Ukrajna újjáépítését.
Percről percre
Toroczkai: A Mi Hazánk nem szavazza meg Orbánt
A Mi Hazánk Mozgalom nemmel szavaz Orbán Viktor újabb 4 éves miniszterelnökségére, méghozzá azért, mert az elmúlt 12 évben csak látszatintézkedéseket láttunk a kormányaitól – mondta a következő felszólaló, Toroczkai László, a Mi Hazánk frakcióvezetője.
Gyorsan jött a válasz: „Ön neomarxista”
Jámbor Andrásra Orbán Balázs államtitkár válaszolt neomarxistázással. Azt viszont nem érti, hogy „a neomarxisták a nemzetközi nagytőke listáján kapaszkodtak be a Parlamentbe”. Az, hogy Jámbor felhívja a figyelmet arra, hogy vannak kiskeresetűek, kisnyugdíjasok, és rajtuk próbál segíteni, az Orbán Balázs szerint becsülendő, de hiányolja az ennek érdekében született kormányzati intézkedések támogatását.
„Propaganda helyett védjék meg az országot!”
A megélhetési, lakhatási és élelmiszerválságban mozduljon el a kormány arra, ahol a gazdaság szerkezete válságálló – javasolta Jámbor András, megjegyezve: „sorosozás, gyurcsányozás, propaganda helyett védjék meg az országot, a gazdaságot”.
Jámbor: Látom a kisnyugdíjasokat
„Míg önök a diadalmenetüket ülik ma, addig Magyarországon élelmiszer- és lakhatási válság van, a választókerületemben pedig látom a több ezer kisnyugdíjast” – szólt a kormánypárti képviselőkhöz Jámbor András, a Párbeszéd politikusa. Ő inkább az utóbbi problémák kezelését várná az Orbán-kormánytól.
Brüsszel, baloldal, akadályozás
„Önök azt a politikát képviselik a tettekben, amely elutasítja az árstopokat és csökkenti a béreket, nyugdíjakat” – vágott vissza „a baloldalnak” az államtitkár, megjegyezve, hogy ez a mostani kormány folyamatosan válságot kezel, amelynél össze kellene fogni, és nem kellene az ellenzéknek támogatni például Brüsszelben az olajemberagót és más szankciókat, ami a rezsi növekedéséhez vezetne.
Rétvári: Rosszabb lenne az árstopok nélkül
Rétvári Bence államtitkár azzal nyugtatta az LMP politikusát, hogy Magyarországon még mindig kisebb az infláció, mint sok más európai országban, mert vannak árstopok a benzintől kezdve a kamatokig. Rétvári szerint ha ezt nem tette volna meg a kormány, akkor még 5 százalékkal magasabb is lehetne a pénzromlás mértéke.
Inflációkövető közalkalmazotti béreket!
Ha legalább inflációkövetők lennének a bérek, akkor a közalkalmazottak – akik miatt Magyarország minden nap működni tud – nem azt érzékelnék, hogy az egy évvel ezelőtti keresetükhöz képest abból kevesebbet tudnak vásárolni – mondta Ungár Péter. Megjegyzete:
már nem a 13. havi fizetés megadása vagy meg nem adása a kérdés, hanem az, hogy a 12. havi béreket is elvitte már a közalkalmazottaknál a 10 százalékos infláció.
LMP: Elvitte az infláció a béremeléseket
Az újabb kétharmad árnyékában nem nagy világmegfejtésekről akar beszélni, hanem valós problémákról – kezdte az első napirend előtti felszólalást Ungár Péter, az LMP frakcióvezetője.
Az ellenzéki politikus szerint ilyen valós probléma, hogy az infláció elvitte az elmúlt egy év kampányszerű osztogatásnak beillő béremeléseket.
Kövér László megnyitja az ülést
Napirend előtti felszólalásokkal kezdenek.