szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Éjszaka felhőszakadás is lehet a hidegfront miatt.

Pénteken hidegfront érkezik, az Országos Meteorológiai Szolgálat zivatar miatt adott ki  riasztást hat megyére (Zala, Somogy, Baranya, Tolna, Csongrád-Csanád, Békés) szombat éjfélig.

Országos Meteorológiai Szolgálat

Az előrejelzés szerint előbb a Dunántúl nyugati tájain, majd a késő esti órákban kelet, délkelet felé terjedve elsősorban a Dél-Dunántúlon, valamint az Alföld déli területein zivatarokra kell számítani. A délnyugati, nyugati területeken akár heves zivatarok is kialakulhatnak, amelyekhez nagyobb méretű (~2-3 cm körüli) jég, viharos, akár 90 km/h körüli széllökés, illetve felhőszakadás is társulhat.

Szombaton az ország déli felében sokfelé kialakulhat eső, zápor, itt lesz hűvösebb, borongósabb az idő, naposabb időszakok az északi tájakon lehetnek – írta hétvégi előrejelzésében az Időkép. Az ország északi felén az északnyugati szél többfelé erős is lehet, a legmagasabb hőmérséklet 15 és 24 fok között várható.

Vasárnap a felhős, borongós időben többfelé kialakulhat eső, zápor, napos idő csupán délkeleten lehet. Többfelé megélénkülhet a keleti-északkeleti szél, napközben mindössze 14-22 fokot mérhetünk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!