Rágyújtották a házat egy nőre és a fiára Baranyában
Két férfi Molotov-koktélokat dobott az épületre Véménden.
hvg.hu
Szombat hajnalban tett bejelentést egy nő a rendőrségnek, hogy Véménden valaki rájuk gyújtotta a házat - írta a police.hu.
Mint mondta, csörömpölésre ébredtek fel, majd, amikor látták, hogy ég az egyik szoba, ő és a fia kimenekültek a házból, majd elkezdték oltani a lángokat, amelyet végül a tűzoltóknak sikerült megfékezniük. A helyszíni szemle adatai szerint Molotov-koktélok okozták a tüzet.
A rendőrök pár órán belül azonosították a feltételezett elkövetőket, majd délelőtt elfogták az elkövetéssel gyanúsítható 29 éves véméndi férfit és 24 éves helyi társát. Mindketten beismerték a bűncselekmény elkövetését. Őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.
A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság emberölés kísérlete miatt nyomoz, a lehetséges indítékokat a közlemény nem említette.
Donald Trump amerikai elnök jelenlétében írták alá Azerbajdzsán és Örményország vezetői a két kaukázusi ország közötti, közel negyven évig tartó konfliktus lezárását jelentő békeegyezményt. A helyszín kiválasztása üzenet volt Moszkvának.