Beugrott a kormányülésre Eperjes Károly, és nekünk is volt néhány jó tanácsa – videó
A színész a Sopronbánfalvi Karmelita kolostor előtt nyilatkozott a hvg.hu-nak.
hvg.hu
Szerdán ért véget a háromnapos stratégiai kormányülés Sopronban, amelynek utolsó napján próbáltuk mikrofonvégre kapni az ott összegyűlt kormánytagokat és politikusokat. Bár a helyszínre újságírók nem mehettek be, ez – mint kiderült – nem volt érvényes Eperjes Károly színészre, akivel a kormányülésnek helyt adó Sopronbánfalvi Karmelita kolostor előtt futottunk össze.
Kérdéseinknek annyira nem örült a Kossuth-díjas színész, de azt elárulta, hogy nem meghívásra érkezett, hanem magától, hogy átadja a soproni színház PR-ajándékát. Közben azért a hvg.hu-nak is üzent.
Tovább aprítja az egykori akadémiai kutatóhálózatot a kormányzat. Meglehet, hogy a humán tudományokkal foglalkozó intézetek megszűnnek, ha azokat végül valóban az ELTE-hez csatolják.
Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak.