Gyorsított eljárásban ítélték el a férfit, aki felgyújtotta egy nő autóját egy parkolási vita után – videó
A nő szerint a férfi azt sérelmezte, hogy elveszi méretesebb autója elől a parkolóhelyet.
hvg.hu
Elítélte a bíróság azt a 69 éves férfit, aki egy parkolási vita után felgyújtotta egy nő autóját Pestszentlőrincen.
A vád szerint a férfi január 10-én éjjel égésgyorsító anyaggal öntötte le a nő saját háza előtt parkoló autóját, majd meggyújtotta azt. A tűzben a jármű teljesen kiégett, a kár eléri a 600 ezer forintot.
Rendőrségi meghallgatásán a nő elmondta, hogy az esetet megelőző hetekben a szomszédos kerületben többször is konfliktusba került a férfivel, aki méretesebb járművével azt a parkolóhelyet preferálta volna, ahová ő állt le.
A kerületi ügyészség a férfit gyorsított eljárásban állította bíróság elé, amely rongálás bűntettében bűnösnek mondta ki, és 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette. Az ítélet jogerős.
Az ügyhöz kapcsolódó felvétel elején az látható, ahogyan az elkövető autóval megérkezik, leparkol, majd kiszáll a járműből. Ezt követően a férfi az égésgyorsító anyaggal a kezében a sértett gépkocsijához megy, az autó pedig lángokba borul.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.