Visszavonta a kisfiút felrúgó edző kitüntetéseit a jászberényi önkormányzat
Egyhangúlag döntött a képviselő-testület.
hvg.hu
Rendkívüli ülésen, egyhangú döntéssel visszavonta a jászberényi képviselő-testület annak a karateedzőnek az önkormányzati kitüntetéseit, aki múlt csütörtökön úgy felrúgott egy 7 éves kisfiút a szolnoki kalandparkban, hogy a gyerek fejjel a földre esett – jelentette be a Facebook-oldalán Budai Lóránt, a város polgármestere, aki szerint a döntéssel elítélték a volt sportvezető „szégyenteljes cselekedetét”.
A karateedző tettéről készült felvételt kedden hozta nyilvánosságra a kalandparkot üzemeltető Szolnoki Városüzemeltetési Kft. A megrázó felvételen az látható, hogy miközben a kalandparkban egy csapat védősisakos gyerek várakozik az árnyékban, a csoport egyik felügyelője, egy karateedző a karjánál fogva megragadja az egyik kisfiút, néhány méterrel odébb, egy rekortánnal burkolt rész fölé ráncigálja, majd akkora erővel rúgja ki a gyerek lábát, hogy az lefejeli a földet.
Az esetről készült videó nyilvánosságra kerülése után az edző lemondott az általa vezetett jászberényi sportegyesület éléről, a rendőrség pedig nyomozást indított.
A férfi tettét azóta a Magyar Karate Szövetség és a korábban őt életműdíjjal kitüntető Kulturális és Innovációs Minisztérium, valamint Orbán Viktor is elítélte. A tárca egyúttal felszólította, hogy mondjon le minden eddig kapott kitüntetéséről. Az ügyben megszólalt a kisfiú édesanyja is, aki elmondta, azt szeretné, hogy a férfi a szeme láttára kérjen bocsánatot a gyermekétől.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.