Egy bekábítózott férfi combon harapta a rendőrt Mátészalkán

A nyomozó ügyészek elrendelték a büntetlen előéletű fiatal férfi őrizetét, majd gyanúsítottként hallgatták ki, és indítványozták vele szemben a bűnügyi felügyelet elrendelését.

  • MTI MTI
Egy bekábítózott férfi combon harapta a rendőrt Mátészalkán

Hivatalos személy elleni erőszak és minősített könnyű testi sértés bűntette miatt indított nyomozást a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség a férfi ellen, aki beleharapott a vele szemben intézkedő rendőr combjába – közölte Központi Nyomozó Főügyészség pénteken.

Mátészalkán július 9-én a járőrszolgálatot ellátó rendőrök intézkedés alá akartak vonni egy szabálytalanul autózó férfit. A sofőr a rendőri felszólítás ellenére nem állt meg, megpróbált elmenekülni és autójával több közlekedési szabályt is figyelmen kívül hagyott; összeütközött egy másik járművel, majd továbbhajtott, de az autója 150 méterrel távolabb megállt.

A rendőrök felszólították a gyanúsítottat, hogy szálljon ki, ő azonban megpróbálta újraindítani autóját. Ekkor a rendőrök lefogták a hadonászó, ellenálló gyanúsítottat és még a kocsiban megbilincselték; miközben kiemelték a gépkocsiból, beleharapott az egyik intézkedő rendőr combjába.

A férfit előállították a rendőrkapitányságra, ahol a vele szemben alkalmazott kábítószergyorsteszt pozitív eredményt mutatott.

Az intézkedő rendőr könnyű sérülést szenvedett. A gyanúsított a cselekményt megelőzően kábítószert fogyasztott, így a hatályos szabályok szerint az általa elkövetett bűncselekmény súlyosabban, kábítószert fogyasztva elkövetett könnyű testi sértés bűntettének minősül.

A nyomozó ügyészek elrendelték a büntetlen előéletű, fiatal férfi őrizetét, majd gyanúsítottként hallgatták ki, és indítványozták vele szemben a bűnügyi felügyelet elrendelését. A Debreceni Járásbíróság ezt azonban nem látta indokoltnak.

Az ügyészség a bíróság végzése ellen fellebbezést jelentett be a bűnügyi felügyelet elrendelése érdekében.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.