Belefulladt a Balatonba egy 21 éves férfi Siófokon a hétvégén – írja a SONLINE.
A balatoni vízirendészet tájékoztatása szerint a siófoki BAHART-kikötőbe riasztották sürgősségi mentőhajójukat, mert egy 21 éves férfi beesett (vagy beugrott) a vízbe és elmerült. Holttestét a búvárok emelték ki.
A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a lap megkeresésére azt írta, hogy a vizsgálat során az idegenkezűséget kizárták, ezért közigazgatási (nem pedig büntető)eljárást folytatnak.
Később a rendőrség újabb közleményt adott ki, amelyből az derül ki: a vizsgálat alapján elképzelhető, hogy megmenthették volna a férfi életét, ezért segítségnyújtás elmulasztása bűntett gyanúja miatt vizsgálódnak.