24.hu: Takács Pétert indíthatja a Fidesz Pápán

Az egészségügyi államtitkár Pápán született, és a közeli Vaszaron nőtt fel. A Tisza Ujvári Szilviát indítja a választókerületben.

  • HVG

Takács Péter egészségügyi államtitkárt indítja a Fidesz Veszprém megye 4-es számú, Pápa központú választókerületében a jövő évi választáson – írja helyi és kormányzati forrásokra hivatkozva a 24.hu.

Takács Pápán született, és a közeli Vaszaron nőtt fel. A politikus nemrég a községben járt, mert meghívták a helyi iskola 120 éves fennállásának megünneplésére.

A pápai körzetet 27 éven át Kovács Zoltán képviselte az Országgyűlésben, ám a fideszes politikus a nyáron összeférhetetlenség miatt lemondott, miután a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának tagjává választották. Mivel egy évnél kevesebb volt hátra a következő választásig, Kovácsot és az alkotmánybíróvá választott Hende Csabát listáról pótolta a Fidesz az Országgyűlésben, a két helyet Király Nóra és Csuzda Gábor kapta meg.

Takács Péter hétfőn azt nyilatkozta: „A Tisza-terv azt jelentené, hogy gyakorlatilag megszűnne az ingyenes egészségügyi ellátás – még a gyermekeknek is.” A mondatot a kormánypárti Mandiner is megosztotta a Facebook-oldalán, méghozzá egy mesterséges intelligencia által generált videóval. Íme:

A Pápa központú választókerületben Ujvári Szilvia külkereskedelmi vezető lesz a Tisza Párt jelöltje.

Keresse meg a térképen, ki lesz a Tisza jelöltje az ön körzetében!

A Tisza Párt 104 egyéni választókerületben nevezte meg a jelöltjeit, ami Magyar Péter szerint 104-el több, mint ahány jelöltet a Fidesz bejelentett eddig.

Bár a kormánypárt várhatóan csak januárban jelenti be a 2026-os országgyűlési választásokon induló képviselőjelöltjeit, egyre több fideszes képviselőről derül ki, hogy egyéniben nem méretteti meg magát újra. 

Orbán: A Fidesz összes képviselőjelöltje megvan, több helyen generációváltás történt

A miniszterelnök szerint pártja még nem durrantotta be a kampánymotorokat.

Ilyen például a zalaegerszegi Vigh László, aki helyett azt a Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zala megye 1-es választókerületben, aki 2019 óta zalaegerszegi önkormányzati képviselőként és frakcióvezető-helyettesként dolgozik. Vigh mellett Kósa Lajosról is kiderült már, hogy jövőre nem indul egyéniben, helyette Barcsa Lajos alpolgármester lesz a Fidesz jelöltje Debrecenben, Hajdú-Bihar megye 1-es választókerületben. Szombaton jelentették be, hogy Szabolcs-Szatmár Bereg megye 1-es számú választókerületében Szabó Tünde helyett Polgári András, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Kormányhivatal főigazgatója indul a Fidesz színeiben. Ő Gajdos Lászlóval, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjével mérheti össze erejét.

Ugyanolyan bűn egy kiszolgáltatott állatot bántani, mint egy embert – interjú Gajdos Lászlóval, a Tisza most bejelentett nyíregyházi jelöltjével

Felül kell vizsgálni az állatkínzással foglalkozó jogszabályokat, bizonyos eseteket pedig szigorúbban kellene büntetni – mondta a HVG-nek Gajdos László, aki Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 1-es körzetében lesz majd a Tisza Párt jelöltje az áprilisi parlamenti választáson. A Nyíregyházi Állatpark 63 éves vezetője három évtizede építi a város állatkertjét, és egy esetleges kormányváltás után is az állatjólétért dolgozna.

Hozzászólások