Levédette a mentőszolgálat a „Na szia, mentő!” mondatot

Védjegy lett a négyéves kisfiú köszönéséből, aki a mentők hívásával megmentette édesanyja életét.

  • HVG

Védjegybejelentési kérelmet adott be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) a „Na szia, mentő!” kifejezésre – vette észre a G7.

4 éves kisfiú mentette meg az édesanyja életét Budapesten

Az Országos Mentőszolgálat hangfelvételt is közzétett az elképesztően talpraesett (és nem kevésbé cuki) óvodás telefonhívásáról.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, egy négyéves kisfiú megmentette édesanyja életét azzal, hogy miután észrevette, hogy a nő nem tud kikelni az ágyból, és nem beszél, hívta a mentőket. „Na szia, mentő!” – így köszönt a kisfiú, miután felvette a telefont a diszpécser. A hívást a mentőszolgálat tette közzé edukációs céllal. Az eset egyébként fél évvel ezelőtt történt.

A kisfiú szájából elhangzott „Na szia, mentő!” mondat nagy kommunikációs siker az Országos Mentőszolgálat számára, miután a nyilvánosság is megismerte a kisfiú esetét, a mondat felkerült az új mentőautókra is.

A most benyújtott védjegybejelentési kérelmet szállításra, betegszállításra, mentőszolgálatra, illetve emberek számára nyújtott orvosi és higiéniai szolgáltatásokra adták be.

Hozzászólások