Havazás és ónos eső után: mi vár ránk még a héten?

Délen és délnyugaton lehet reménykedni némi napsütésben, ott pénteken napközben 5 és 8 fok közé melegedhet a levegő a mínuszok után.

  • HVG
  • MTI

Kedden délelőtt sajtótájékoztatót tartott az operatív törzs az időjárás miatt, amiben emlékeztettek: a Budapest–Békéscsaba-tengelytől keletre jelentős havazásra lehet számítani napközben, ettől nyugatabbra eső fordulhat elő.

Hozzátették: a következő napokban a hét végéig enyhülés várható, az ország nagyobb részén éjszaka akár 0 fok körül maradhat a hőmérséklet, de utána a keleti területeken visszatérhet a jelentősebb hideg. A katasztrófavédelem munkatársa kiemelte: nem érdemes a folyóvizek jegére merészkedni, mert aki így tesz, az életével játszik.

https://www.facebook.com/kormanyzat/videos/2108316529927279

Szerdán borongós idő várható, inkább csak délnyugaton van esély napos időszakokra. Estefelé északkeleten gyenge ónos eső, kisebb havazás nem kizárt, illetve a ködös tájakon zúzmaraképződés, ónos ködszitálás, illetve szitálás is előfordulhat – írja az Időkép.hu. Hozzátették: A szél csak délnyugaton élénkülhet meg. Kora reggel -15 és +1, napközben délnyugaton 4 és 9, az ország nagy részén viszont csak -5 és +3 fok között alakul a hőmérséklet.

A portál szerint csütörtökön az ország nagy részén nyirkos, többfelé tartósan párás, ködös idő várható, és megint csak délnyugaton, valamint a magasabb hegycsúcsokon van esély napsütésre. Helyenként gyenge eső, ónos eső és hószállingózás is előfordulhat. Enyhébb lesz a reggel, napközben pedig az ország nagy részén -2 és +3, az időnként naposabb délnyugati tájakon viszont 4 és 9 fok közötti maximumokat mérhetünk – írják.

Az Időkép.hu szerint pénteken nem lesz jelentős változás az azt megelőző napokhoz képest, marad a borongós többfelé párás, ködös idő, helyenként szitálással, ónos szitálással, hószállingózással. Az ország keleti felén gyenge eső, ónos eső is előfordulhat. Némi napsütés délen, délnyugaton lehet. A hajnali -6, +1 fokról kora délutánra -1 és +4, délnyugaton 5 és 8 fok közé melegszik a levegő.

A rendőrség munkatársa az operatív törzs tájékoztatóján közölte, hogy a közlekedők többsége az utóbbi napokban a rendkívüli hóhelyzet miatt megtanult alkalmazkodni az időjárási körülményekhez, ezt abból is lehet látni, hogy az utóbbi napokban egy átlagos téli nap baleseti számainak feleltek meg az adatok.

https://hvg.hu/itthon/20260113_onos-eso-budapest-riasztas

Nyitókép: Veres Viktor

Hozzászólások