Kiderült, hogy mennyi pénzt tapsolt el a kormány 2011 óta nemzeti konzultációkra

Az adatokból jól látszik, hogy az utóbbi években rengeteg pénzt fordítottak magára a reklámozásra is.

  • HVG

2011–2025 között összesen 119 milliárd forint közpénzt költött el a kormány a tizenöt nemzeti konzultációra – derítette ki a 24.hu.

A lap tételesen ismertette a különböző költéseket, ebből néhány példát emelünk ki, eszerint:

  • A Fidesz által kitalált Tisza-adóról szóló konzultáció összesen 12,3 milliárdba került (8,3 milliárd reklámköltség + 4 milliárd nyomdai és postázási költség)

  • A 2023-as szuverenitásvédelmi konzultáció 16 milliárd forintba került (12,8 milliárdos reklámköltés + 3,15 milliárdos postázási és nyomdai költség). Így ez lett a legdrágább nemzeti konzultáció, letaszítva a trónról az Ukrajna uniós csatlakozásával szemben meghirdetett Voks 2025-öt, amelyre 14,8 milliárd költöttek.

  • A 2018-as családvédelmi konzultáció reklámköltsége bruttó 4,67 milliárd forintot tett ki.

A lap által kikért adatokból az is kiderül, hogy a Fidesz számára nagyon fontos volt, hogy minél több emberhez eljusson a konzultáció híre. Ezt támasztja alá az, hogy reklámra több mint háromszor annyit fordítottak, mint technikai kiadásokra (technikai tételek 28 milliárd, reklámkiadások 90 milliárd).

 Nyitókép: Túry Gergely

Hozzászólások