A Nemzeti Nyomozóiroda nemrég lengyel kollégákkal közösen olyan csoportra csapott le, amelynek tagjai a budapesti éjszakában árusítottak illegális szereket. Mivel az őrizetbe vett, majd letartóztatott négy drogkereskedő egyike, az 51 éves D. Zsolt a Symbol nevű óbudai szórakozóhelyen is árult drogokat, ezért a III. Kerületi Rendőrkapitányság azt 2026. február 19-én két hónap időtartamra bezáratta.
https://hvg.hu/itthon/20260217_vegyvedelmi-ruha-rendorseg-budakeszi-droglabor
A rendőrség közleménye szerint 2026. február 15-én a Symbolban drogokhoz köthető fizikai erőszak is történt: az illemhelyiségben egy férfi kábítószercsík fogyasztását kínálta fel egy dolgát végezni kívánó másik vendégnek, miközben társaival elállták a kiutat, mikor pedig a vendég a visszautasította őket, a drogot kínáló férfi ököllel kétszer arcon ütötte.
A 37 éves, profi bokszolói múlttal rendelkező bántalmazót a rendőrök előállították, a gyorsteszt többféle kábítószert mutatott ki szervezetéből. A férfit súlyos testi sértés kísérlete és személyi szabadság megsértése bűntett mellett kábítószer birtoklása vétség megalapozott gyanújával is kihallgatták, őrizetbe vették, illetve kezdeményezték letartóztatását.
https://www.youtube.com/watch?v=gMx2GpXDAqA
Ami a közös akciót illeti, a több helyszínen végrehajtott műveletben a nyomozók 16 kilogramm kábítószert foglaltak le, és míg négy embert kábítószer-kereskedelem miatt vettek őrizetbe, többeket birtoklással gyanúsítanak.