A kormány oldalán közzétették a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) egyik vizsgálatának eredményét, amelyben azt vizsgálták meg részletesen, mennyire tettek eleget a minisztériumok a társadalmi egyeztetés kötelezettségének, vagyis mennyire hajtják végre a kormány 2022-ben uniós nyomásra bevezetett intézkedést, amely szerint a jogszabálytervezeteket előzetesen közzé kell tenni.
A dokumentum szerint – amelyet a 24.hu vett észre – a KEHI tíz minisztériumnál, 47 esetben állapított meg mulasztást a tervezetek véleményezésére és a beérkezett észrevételek mérlegelésére előírtak be nem tartásával kapcsolatban, ezért összesen 15,2 millió forintos pénzbírságot szabott ki. Három tárca úszta csak meg büntetést, az Agrárminisztérium, az Európai Uniós Ügyek Minisztériuma és a Honvédelmi Minisztérium.
A büntetési listából kiderül, hogy
a Belügyminisztérium 3 esetben nem tartotta be az 5 napos határidőt 1 millió forint büntetésért,
az Energiaügyi Minisztérium 11 esetben 2,5 millió forintért,
az Építési és Közlekedési Minisztérium 12 mulasztása 2,4 millió forint büntetést ért,
a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium egyszer mulasztott 1 millió forintért,
a Kulturális és Innovációs Minisztérium 6 mulasztása 1,9 millió forint bírságot ért,
a Külügyminisztérium és a Miniszterelnöki Kabinetiroda 1-1 mulasztása 1 millió forint büntetést ért,
a Miniszterelnökség 2 mulasztása 1 millió forintba fájt,
a Nemzetgazdasági Minisztériumot pedig 7 mulasztásért 1,9 millió forintra bírságolták meg.