Az eset még tavaly ősszel történt a Tiszakécskén megrendezett NB II-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés lefújását követően. A férfi – mint az egyik vendégszurkoló – dühösen bement a játéktér és a szurkolók közti területre, ahonnan a biztonsági őrök felszólítása ellenére sem távozott. Az egyik vele szemben intézkedő biztonsági őrt ellökte, a másikat pedig megütötte. Végül a biztonsági szolgálat emberei lefogták a férfit, és kivezették a stadionból.
A vádlott így „erőszakkal ellenállást” tanúsított, pedig a biztonsági őrök jogszerűen jártak el, és próbálták fenntartani a rendet – derül ki az ügyészségi közleményből.
A járási ügyészség ezért a büntetlen előéletű férfit rendbontás vétségével vádolja, és vele szemben pénzbüntetés kiszabását indítványozta, valamint azt is, hogy a Magyar Labdarúgó-szövetség által megrendezett sportrendezvények látogatásától tiltsák el. A vádlott bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.
A stadionban lévő kamera által rögzített videófelvételen az egész rendbontás látható, ezt itt lehet megnézni.
Képünk illusztráció.