Maszkos támadó ismeretlen anyaggal öntötte le hátulról a zalaszentgróti járási hivatal egyik munkatársát a péntek reggeli munkakezdéskor. A kormányhivatal azonnal értesítette a rendőrséget – közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium.
Azt írták: a tárca és a Zala Vármegyei Kormányhivatal elítél minden olyan cselekményt, amely során a közigazgatásban dolgozókkal szemben bárki erőszakosan lép fel. A járási és kormányhivatalokban, kormányablakokban dolgozók hivatalos személynek minősülnek, így a velük szemben elkövetett erőszak szigorúan büntetendő.
A támadó az ügyfélszolgálatot is beszennyezte, ezért a takarítás idejére annak működése szünetelt.
Nyitóképünk illusztráció.