A független Izsák-Veress Mónikát választották polgármesternek a vasárnap megtartott időközi önkormányzati választáson a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Márokpapiban. A Vas vármegyei Felsőmarác községben szintén független jelölt, Tóth László győzött – derült ki a valasztas.hu-n közzétett adatokból.
A nem jogerős eredmények szerint Márokpapiban a győztes jelöltre 138-an szavaztak, kihívója, a községet 2010 óta vezető, a legutóbb 2024-ben megválasztott, szintén független Hibály István 112 voksot szerzett. A névjegyzékben szereplő 480 választópolgárból 265-en járultak az urnához, az érvényes szavazatok száma 250 volt.
A magyar-ukrán határhoz közeli községben önkormányzati képviselő-választást is tartottak: a négy képviselői helyért nyolc független jelölt mérettette meg magát. Márokpapiban azért kellett időközi voksolást kiírni, mert a képviselő-testület tavaly november 12-én kimondta a feloszlását.
Felsőmarác községben három független jelölt közül lehetett választani. Radicsné Soós Ágnes tájékoztatása szerint a 239 választásra jogosult közül 164 voksoltak, a leadott szavazatok közül 161 volt érvényes és 3 érvénytelen.
A polgármesternek megválasztott Tóth László 85 szavazatot kapott, második lett 57 szavazattal Horváthné Tánczos Szilva a korábbi polgármester, harmadikként pedig Alb Szabolcs végzett 19 szavazattal.
A önkormányzati képviselőnek nyolcan jelöltették magukat, négyen közülük szereztek mandátumot, ők is valamennyien függetlenek, a testület a polgármesterrel együtt öt tagból áll. Felsőmarácon azért kellett időközi választást tartani, mert a korábbi képviselőtestület tavaly december 10-én feloszlásáról döntött.