Kúria: a Kossuth Rádió Facebook-oldalán is érvényesülnie kell az esélyegyenlőségnek

A túl sok fideszes poszt miatt a Tisza tett kifogást, amit az NVB elutasított, azonban a Kúria már másképp döntött.

  • HVG

Eltiltotta a Kúria az egyoldalú tájékoztatástól az MTVA-t, a határozat szerint a közmédia által kezelt Facebook-oldalakra is vonatkozik a választási törvényben foglalt esélyegyenlőség elve – írja a 444.hu.

A Kossuth Rádió Facebook-oldalának a posztolási gyakorlatát a Tisza vitte az első kampányhétvége kapcsán a Nemzeti Választási Bizottság elé, mivel a kampány első napján, február 21-én túlnyomóan a Fideszhez és a KDNP-hez köthető eseményekről és megszólalásokról számoltak be. AZ MTVA és a Duna Műsorszolgáltató azzal védekezett, hogy az fb-oldal „médiaszolgáltatónak nem minősülő közösségi média”, amely hírszerkesztést nem végez, csak más weboldalak és médiumok tartalmaihoz biztosít hozzáférést.

Az NVB elutasította a Tisza kifogását, többek között arra hivatkozva, hogy „egyetlen napon kihelyezett tartalmak önmagukban nem alkalmasak az esélyegyenlőség elbírálására.”

Az NVB döntését írta most felül a Kúria és eltiltotta az MTVA-t az egyoldalú tájékoztatástól. Úgy találták, hogy az „esélyegyenlőségi követelményének a Kossuth Rádió Facebook-oldalán történő tartalom tekintetében egy napos időintervallumban is érvényesülnie kell”. A végzés ellen további jogorvoslatnak nincs helye.

(Fotó: Fazekas István)

Hozzászólások