Magyar Péter: Én készen állok, jöttök velem?

Olyan győzelmet aratunk április 12-én, hogy nemcsak a Holdról, hanem a Kremlből is látják - mondta Magyar Péter az összetartozás érzését hangsúlyozó március 15-i, Hősök terén tartott beszédében.

  • HVG

Azt követően, hogy Orbán Viktor beszédét több mint százezer ember hallgatta végig a Kossuth téren, Magyar Péter beszélt a Hősök terén a Tisza Párt támogatóihoz, ugyancsak több mint százezer ember előtt. A Tisza elnöke 17 óra előtt pár perccel kezdte el beszédét.

1848. március 15-e éppen olyan reggel volt, mint az összes többi - kezdte beszédét Magyar Péter, aki arra emlékszik vissza, milyen nap is lehetett Magyarország különböző részein a forradalom napja. Senki sem gondolta, hogy még aznap valami végérvényesen megváltozik, de egyszer csak a semmiből egy belső hangot hallottak: édes hazám, hogy kerültél ekkora bajba? Hol van a szabadság, amit úgy akartunk, a magyarnak való élet, amire annyira vágyunk?

Magyar szerint ez volt a jóleső, felelősségteljes állapot, a változás előtti utolsó pillanat. Tudták, hogy a hazának szüksége van rájuk. Aznap délelőttre pedig a csoda beterítette a Kárpát-medencét. A csoda, hogy egy nemzetnek egyszerre dobbant a szíve, kokárdát tűztek a szívük felé és együtt szavalták: rabok voltunk mostanáig.

Március 15-i percről percre hírfolyamunkat itt olvashatják el:

https://hvg.hu/itthon/20260315_bekemenet-marcius-15-budapest-tisza-fidesz-kdnp-part-valasztas-2026-orban-viktor-magyar-peter-nemzeti-unnep

A hazaszeretet köt össze mindenkit

A Tisza elnöke szerint 1848-ban mindenki szabadságra vágyott, mindegy, honnan jöttek vagy hol éltek. Mind magyarok és mind hősök voltak, a hazájukért tenni akarók - folytatta. Egy láthatatlan fonál, a hazaszeretet kötötte őket össze. Majd összekötötte a képet a jelennel, hiszen ma is a hazaszeretet köt össze mindenkit.

Magyar Péter szerint az elmúlt 1000 évben őseink milliói adták életüket a szabad, európai Magyarországért. Ezért el kell mondani újra, hogy a múltban ragadt rettegő császár és janicsárjai is hallják: hazánk az európai közösség, a NATO és a Nyugat része.

Békében akarunk élni, elutasítjuk a háborút, átadjuk a múltnak a félelemkeltést. Nem félünk, semmi nem tart örökké, mi magyarok, nem félünk - tüzelte tovább a tömeget Magyar Péter.

1848 arról szólt, hogy rabok legyünk vagy szabadok, jobbágyok vagy gazdálkodók, hogy mások irányítsák-e a sorsunkat, alattvalók legyünk-e, vagy polgárok. 1848 magyarjai egy célért küzdöttek: szabadok akartak lenni - folytatta. Ezután elkezdte sorolni, miért küzdött a nemzet 1848-ban, idéz a 12 pontból is, majd rátér a jelenre.

A múlt embere sokáig az orránál fogva vezette a szabadságvágyó magyarokat, becsapott minket, aljasan kihasználta az ország vágyát a szabadságra, pedig soha nem gondolta komolyan - fogalmazott Magyar Péter, megfejthető, hogy a jelenlegi kormányfőre utalva. Minden szava csak egy politikai termék volt, a megosztás fegyverét használták, hogy aztán lophassanak tovább, mert soha nem akartak öntudatos magyar polgárokat, nem akarták egyesíteni a nemzetet, alattvalókat akartak, akik nem beszéltek vissza, akiket rettegésben tarthatnak, akiket megmérgezhetnek a külföldi multik és hergelhetnek - folytatta.

Ki a polgár?

Magyar szerint ők a szabadságot vallják, polgárok akarnak lenni és nem alattvalók a saját hazájukban. Minden magyar ember legyen szabad polgár a saját hazájában - mi ezt követeljük - mondta.

HVG / Cabrera Martin

A politikus szerint az a polgár, akinek jár a lehető legjobb egészségügyi ellátás, hogy ne haljon meg megelőzhető betegségekben, hogy ne kelljen éveket várnia egy vizsgálatra. Polgár az, akinek jár a legjobb oktatás, aki maga választhatja meg, milyen területen bontakoztathatja ki a tehetségét, akit az állam megvéd a hatalmaskodó politikusoktól, a szennyező gyáraktól, a pedofil rémektől, és minden bűnözőtől. Akinek jár tisztes fizetés, nyugdíj, aki szabadon gondolkodhat, indíthat vállalkozást, választhatja meg a hitét és nem üldözik a világnézete miatt, aki tiszteli a törvényt és tudja, hogy annak betűje mindenkire vonatkozik. Akit a választott vezetők tisztelnek, nem uralkodnak felette és nem lopják el a pénzét. Akit senki nem mer hazaárulónak nevezni, ha mást gondol, mint a többség. Polgár az, aki nem hagyja, hogy a saját vezetői eltaposandó rovarnak nevezzék - sorolja Magyar.

Magyar szerint a Tisza-kormány ezen fog dolgozni, hogy mindenki polgár lehessen a saját hazájában.

Mit akar a Tisza?

Ezután rátér a párt programjára. Hazahozzák a magyaroknak járó uniós támogatásokat, igazságos adózási rendszert vezetnek be, és nem fogják félni kivetni a vagyonadót sem. Rendezik a nyugdíjakat, és élelmiszerre, gyógyszerre és egészségmegőrzésre felhasználható SZÉP-kártyát biztosítanak a nyugdíjasoknak. A határon túliak mellett belföldön is megkapja 700 ezer gyermek a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást. Az egészségügy leépítése helyett fejlesztik a területet, évi minimum 500 milliárddal többet költenek majd rá, és segítenek a kisebb kórházaknak is - ígéri.

A Moszkvából irányított Szuverenitásvédelmi Hivatal romjain létrehozzák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatalt. Nem leszünk többé következmények nélküli ország. Megszüntetjük a lelkünket mérgező propagandát is - üzeni Magyar.

A Tisza elnöke azt is megígérte, hogy azonnal két ciklusra maximalizálják a miniszterelnöki mandátumot, amint hatalomra kerülnek, és vitára bocsátják azt is, hogy ezt a szabályt más pozíciókra is kiterjesztik.

Magyar: Csak együtt győzhetünk

Nincs jó és még jobb magyar, mindenki tehet a hazájáért - erősíti az összetartozás érzését Magyar Péter, aki szerint bármivel is próbálkozik Orbán, a „hatvanpusztai császár”, nem fog sikerülni. Mi már együtt vagyunk és megfogtuk egymás kezét, a gyógymód egyszerű: a hazánk szeretete. Ez az, ami körbevesz, egymáshoz kapcsol és megvéd bennünket.

Olyan győzelmet aratunk április 12-én, hogy nemcsak a Holdról, hanem a Kremlből is látják, mondta. Magyar Péter szerint már rengetegen tudják, hogy a jövő az ajtón kopogtat és 1848 után most is a kezünkbe vehetjük a sorsunkat. 2026. április 12-e a magyar nemzet felemelkedésének kezdete lesz - ígérte.

1848-ben, 1956-ban vérbe folytatták a forradalmainkat, jöttek az oroszok, de megtörni sosem tudtak minket. Nem tudja ezt megtenni Orbán sem, aki végső elkeseredésében ráhívta a magyar polgár polgárokra a KGB-s cárt, pont mint 1848-ban és 1956-ban. Orbán a hazánkba hívta az orosz ügynököket, hogy beavatkozzanak a választásokba, hogy ne érvényesülhessen a magyarok akarata. Hazugság, megtévesztés és hergelés, ezt szánják nekünk. Orbán Viktor elárulta a magyar szabadságot 30 ezüstért magának és a dinasztiának. Szégyen.

Olyan győzelmet aratunk április 12-én, hogy nemcsak a Holdról, hanem a Kremlből is látják. Hogy érezzék és hallják az ügynökök és a provokátorok, hogy vége van elvtársak, ruszkik haza.

https://hvg.hu/itthon/20260315_legi-felvetel-tisza-magyar-peter-nemzeti-menet-hosok-tere-2026-marcius-15-en

A múlt emberein kívül senki nem akar háborút

Magyar szerint Orbánnak az még a bűne, hogy tovább ásta az árkot őfelsége ellenzékével kéz a kézben. Orbán egy áruló, aki elárulta a közös jövőnket, nem felemelte a hazát, hanem az EU legszegényebb és legkorruptabb országává tette. Csak a hatalom megtartása számít neki, nincsenek szabályok és határok, mára már csak a háború maradt a rettegő császárnak. Háborúval fenyegetni, háborút szítani, ez az utolsó fegyvere a magyarok ellen, amivel hatalomban akar maradni - használ egyre erősebb mondatokat a Tisza elnöke.

Az „orbáni lélek a múlt, a jövő tiétek, szabad magyar polgároké. A múlt emberein kívül senki nem akar háborút. A magyarok a béke pártján állnak és a Tisza a béke kormánya lesz, Orbánnak pedig mennie kell és menni is fog - tette hozzá.

Magyar Péter arra emlékszik vissza, milyen hosszú volt az elmúlt időszak, ami ide juttatta őket. Mint fogalmazott, a baj, amiben hazánk van, legalább akkora, mint az elődeink korában. A gyógyításhoz ezért a következő 28 napot úgy kell végig dolgozni, mint még soha, meg kell szavaznunk a népszavazást, a választást. De nem valami ellen, hanem valamiért: minden magyar közös hazájáért - mondta.

Népszavazás lesz április 12. Rabok legyünk vagy szabadok - ez lesz a választás április 12-én, emlékeztet Magyar a színpadról. Ha rabok akarunk lenni, akkor marad a gyűlölet, a megosztás és a félelem. Akik a Tiszát választják, a működő, emberséges, európai, büszke, békés és derűs Magyarországot választják.

Aki nem ránk szavaz, azt sem fogjuk bántani vagy árulónak nevezni, mert a Tisza győzelmével véget ér a gyűlölet - ígérte. A megosztás, az árokásás korszaka alig néhány hét, és véget ér. Nem lesz áruló a polgár, aki nem ért egyet a hatalommal - ígérte Magyar.

„Én, Magyar Péter esküszöm, hogy minden magyar polgár szolgálni fogok, határon innen és túl. Esküszöm, hogy lezárjuk a megosztottságot, esküszöm, hogy hazám új kormánya mindent meg fog tenni, hogy begyógyítsuk a történelmi sebeket. A magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez” - idézi a Nemzeti Dalt.

Talpra, fiatalok!

Magyar ezután a fiatalokhoz szól. Mindenkinek el kell mennie április 12-én, mert ennél ebben az életben most nincs fontosabb. Legyezek ott, beszéljetek egymással, most nem lehet a fotelben maradni, fel kell állni és el kell menni szavazni. Két X, ami mindent megváltoztat.

A Tisza elnöke külön kiemeli a nőket, a lányokat, az édesanyákat és a nagymamákat. Megismétli, hogy nincs más választás, nyerni kell.

Magyar most a két évvel ezelőtti beszédére gondol vissza. „Ennek a hazának a védelméről nem bírok és nem akarok, mint ahogy erről a hazáról lemondani nem bírok és nem akarok. Bárcsak sejthettem volna, mennyien érezték ugyanezt” - nosztalgiázott. Ma már tudja, de a mellette állók nem őt emelik fel, hanem az országot. „Olyasmit mutattatok meg az elmúlt 24 hónapban, amibe beledobbant minden érző szív. Semmi nem tudja már megállítani a magyar népet, mert ti vagytok az erő” - mondta.

„Ha valaki azt mondja, hogy a magyar emberek fáradtak, mondjátok el nekik, hogy felébredt az ország. Hogy már nem félünk. Én már láttam szabadságszerető és hazaszerető magyar embert, ezért nem azt kérem tőletek, hogy higgyetek a változásban, hiszen ez már megvan. Azt kérem tőletek, hogy higgyetek egymásban, magyarokban. Ez az ország sokkal több annál, mint aminek láttatni akarják. Higgyetek abban, hogy ha összefogunk, akkor nemcsak leváltani tudunk egy korszakot, hanem felépíteni egy újat. Egy olyan hazát, ahol nem félni és gyűlölni kell, hanem békében boldogulni” - vázolta Magyar.

Milyen érzés történelmet írni? - kérdezi Magyar, mire valaki bekiabálja: Zseniális! Ezzel nagy tetszést arat a tömegben körülötte állók körében.

Ti vagytok azok a hősök, akikre az ország vár

Ez az ország ismét a segítségünket kérni, és mi segítünk neki. Milyen érzés történelmet írni? Ti vagytok azok a hősök, akikre az ország vár - lelkesítette tovább a tömeget Magyar a színpadról.

A hit, szeretet, a tettvágy, a legcsodálatosabb dolog, ami történhet a hazánkkal. Magyarország jövőjét és történelmét ti írjátok, nemcsak lelkesedéssel, hanem felelősséggel is. Felelősek vagyunk mindenkiért, akik előttünk jártak, és azokért, akik utánunk jönnek, a következő nemzedék sorsáért. Ennek a tudatában dolgozzátok úgy, hogy a gyermekeink szemébe tudjunk nézni, ha megkérdezik, mit tettünk. Zúgjon a március, és áradjon az április - üzeni.

Huszonnyolc napunk van, ez most az élet, amikor minden számít. A haza sorsa rajtunk múlik, ne várjatok senkire és ne várjatok csodát, azt mi fogjuk megcsinálni, együtt. A következő 28 napban beszéljetek az emberekkel, a barátaitokkal, szomszédokkal és a munkatársaitokkal - mozgósít Magyar. Mi mindannyian nagyon szeretjük a hazánkat. Vigyétek el az üzenetet, hogy nem leszünk többet alattvalók, mind szabad magyar polgárok vagyunk.

Én készen állok, jöttök velem?

Magyarnak lenni szívfacsaró, felemelő, semmihez sem hasonlítható érzés. Ezért a hazáért hősök adták az életüket, mi pedig most élni és tenni szeretnénk érte. Azzal az eltökéltséggel, amivel végigcsináltuk az elmúlt két évet és amivel felvirágoztatjuk az országot - adta meg az alaphangot Magyar.

Ha beszélni kell az emberekkel, ott leszek, de ezt a 28 napot nem tudom nélkületek megcsinálni. Segítsetek. Ha velem jöttök, megmutatjuk, hogy ez az ország nem fél. Én készen állok, jöttök velem? - teszi fel a kérdést az egyre jobban ujjongó tömegnek Magyar Péter.

A tavaszt, a Tiszát, a változást és a fiatalságot nem lehet megállítani

Itt állunk a győzelem kapujában, lépjünk be rajta. Mostantól nincs több kifogás, csak a munka, aminek a végén visszavesszük az elrabolt hazánkat és közösen együtt, lépésről lépésre meggyógyítjuk Magyarországot és beteljesítjük a szabad, a független és a polgári Magyarországot - fejezi be beszédét Magyar.

„A tavaszt, a Tiszát, a változást és a fiatalságot nem lehet megállítani. A magyarok Istenére esküszünk, hogy rabok tovább nem leszünk. Legyen béke, szabadság, egyetértés. Nézz a fiadra, nézz lányodra, gondolj a hazádra, szavazz a Tiszára. Zászlókat a magasba, a haza mindenek előtt” - köszön el a tömegtől a Tisza elnöke, majd a színpadra hívta a párt egyéni jelöltjeit.

HVG / Cabrera Martin
Hozzászólások