Lehet, hogy még emlékeznek arra, hogy három emberöltővel ezelőtt meghirdettük a „Világosság közös ügyünk” címen futó kampányunkat. Elnézést, a kollégáim most szóltak, hogy tíz hete, január elején volt az említett kampány indulása. Huh, talán aludnunk kéne.
Az elmúlt időben lábon kihordtunk egy választási járványt, büszkén álltuk a nyilakat, amikor az előfizetőink segítségével finanszírozott közvélemény-kutatások kapcsán a Mediánt és vezetőjét, valamint minket támadtak. Csak kiderült a végére, hogy mi láttuk jól, és mi tájékoztattuk pontosan olvasóinkat.
Ahogy ígértük, ötven nap alatt ötven településről jelentkeztünk riporttal. Jaj, bocsánat, itt is tévedtem, volt az száz is. Írtunk választási kisokost, adtunk élő elemzéseket, helyszíni videóban próbáltuk szóra bírni a fekete ruhás verőembereket és a szerbiai mezőt. Utóbbit majdnem sikerült is! És közben hat héten át ingyen szolgáltattunk tartalmat mindenkinek régi és új előfizetőink, támogatóink jóvoltából.
Köszönjük szépen!
A prémium tartalmaink ingyenessége most megszűnik. Sokszor elmondtuk, hogy tartalmat előállítani pénzbe kerül, és szerintünk a transzparens újságíráshoz átlátható finanszírozás szükséges. A HVG hírszolgáltatását előfizetői és hirdetői bevételekből tartjuk fenn, az elmúlt hetek ingyenességét is az tette lehetővé, hogy olvasóink megfinanszírozták a hozzáférést mindenkinek, hogy átgondolt döntést hozhassanak a választásokon.
Talán mondhatjuk, hogy több világosságban reménykedhetünk az előttünk álló időkben. Olyan érzés volt átélni az elmúlt heteket, mint a Koldusoperában: ahol az éj legsötétebb, ott a hajnal már ébred.
Vállalásaink azonban maradtak még, és eszünk ágában sincsen elsunnyogni azokat. A Rendszerbontó Nagykoncerten is látni lehetett, hogy van egy új generáció, amely helyet kér magának a közéletben.
Ahogy ígértük, az elsőszavazó fiatalok ingyenes éves hvg360-előfizetést kapnak tőlünk, ennek a körülményeit hamarosan ismertetjük.
Elemző műsorunk, a Fülke is országjárásra indul, hogy helyben beszéljük meg, mire van szükségük a különböző magyar régióknak, hogyan látják az új politikai helyzetet a különböző megyékben. És elkezdjük bemutatni azokat a kezdeményezéseket, amelyek összekötnek minket, magyarokat.
Igen, az utolsó ígéretünk az volt, hogy az eredménytől függetlenül a társadalmi béke helyreállításának lehetőségeit keressük majd. A szerkesztőségünkben is nem egy családban volt tapintatos hallgatás vasárnap este és hétfő reggel, mert a fiatalabbak féltek felhívni a Fidesz vereségén zokogó szülőket, nagyszülőket.
Segítsenek nekünk megtalálni azokat a kezdeményezéseket, klubokat, közösségeket, amelyekben az emberek egy közös szenvedéllyel jönnek össze, ami hasznára van az országnak, és közben együtt cselekszenek más véleményen lévőkkel.
Ha van olyan közhasznú alapítvány, amely magára ismer a leírásban, szívesen adunk nekik felületet a most futó egyszázalékos kampányukhoz.
A javaslatokat az alábbi emailcímre várjuk:
Aki vasárnap este, hétfő hajnalban örömittasan bulizott, annak már hozott valami jót a változás. Szeretnénk, ha azok is találnának szépet és biztatót ebben az új helyzetben, akik nem meggyőződésből szavaztak rá, vagy éppen ellene voksoltak. Mint média, mi ennek a találkozásnak szívesen leszünk a felülete.
(Borítóképünkön az első HVG-s címlapworkshopon Kőhalmi Zoltán, Gergely Márton és támogatóink, fotó: Kriza Márton)