„Az ukrán elnök fog kormányt alakítani, ahogyan azt a Fidesz kampányában állították?” – kérdezte a Népszava Gulyás Gergely leköszönő Miniszterelnökséget vezető minisztert a szerdai kormányülés után. Gulyás diplomatikusan erre annyit felelt, hogy a választásokon nyertes párt elnöke kap majd felhatalmazást a köztársasági elnöktől a kormányalakításra.
„Reális veszélynek tartja, hogy magyar katonákat visznek majd az ukrán frontra? Tartja továbbra is ezt az állítást?” – érkezett a következő kérdés, amire Gulyás azt állította, hogy ő ilyet sosem mondott, csak azokért a mondatokért tud felelősséget vállalni, amiket ő maga mondott el. „Természetesen volt olyan, ahol tévedtünk. Kíméletlen választási kampány volt az eddigiekhez képest is” – fogalmazott. – „Sok állítás elhangzott mindkét oldalon, az állítások lényegi tartalmát, amiket én mondtam, azokat továbbra is fenntartom. Van egy új kormány, aminek lesz lehetősége bebizonyítani, hogy a kampányban tett állítások a Fidesz részéről megalapozottak voltak-e, vagy sem” – tette hozzá.
https://hvg.hu/itthon/20260413_tota-w-arpad-gulyas-gergely-magyar-peter-kormanyinfo-halasak-lesznek-valasztas
Fotó: HVG / Cabrera Martin