„A magyar köznevelés nincs romokban” – levelet írt az iskolaigazgatóknak a távozó Maruzsa Zoltán

A távozó oktatási államtitkár nagyon is büszke számos eredményre, amelyeket „nem mindig optimális körülmények között” értek el.

  • HVG

Levelet küldött az összes köznevelési intézmény igazgatójának a területért felelős távozó államtitkár, Maruzsa Zoltán. A dokumentumban, amely lapunkhoz is eljutott, arról tájékoztatja a címzetteket, hogy a megbízatása véget ért, és köszönetet mondott a szakmai együttműködésükért, az általuk irányított intézményben folyó munkáért.

„A magyar köznevelés nincs romokban, én nagyon is büszke vagyok számos közös eredményünkre, melyeket nem mindig optimális körülmények között értünk el” – írta Maruzsa. A nehézségekre konkrét példákat is hozott, a koronavírus-járványt és az energiaválságot, de szerinte ezek mellett is „sok tényező nehezítette a munkánkat”.

Azután sorra vette azokat az eredményeket, amelyeket mindezek ellenére elértek. Úgy látja, „nagyot léptünk előre a digitalizáció terén az okostankönyvektől a KRÉTA-ig, notebookot tudtunk biztosítani minden azt igénylő tanulóknak, megerősítettük a fenntarthatóságra nevelést, kötelezővé tettük az óvodáztatást, megdupláztuk a gyógypedagógusok létszámát, új továbbképzési rendszert vezettünk be, a korai iskolaelhagyás mértékét 9,3%-ra csökkentettük, a pedagógus-átlagbér pedig jelenleg a diplomás átlagbér 81,3%-a, ami helyreállította a pedagógus hivatás presztízsét, és a felsorolás korántsem teljes”.

Végül azt kérte a megszólítottaktól, hogy a jövőben is a legjobb szakmai tudásuk szerint lássák el vezetői, illetve pedagógusi feladataikat, „az intézménynek pedig támogató környezetet és szép eredményeket” kívánt.

A Tisza-kormányban önálló minisztériumot kap az oktatás, a területért Lannert Judit oktatáskutató felel majd oktatási és gyermekügyi miniszterként. Ő a hétfői, parlamenti meghallgatásán három elvet említett, amelyek mentén a munkáját végezni szeretné:

  • gyermekközpontúság,
  • adatvezérelt szakmapolitika,
  • partnerség. 

https://hvg.hu/itthon/20260511_lannert-judit-oktatasi-es-gyermekugyi-miniszter-meghallgatas-iskola-nemzeti-alaptanterv

Hozzászólások