szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

1,4 százalékkal nőtt a foglalkoztatottak száma az előző évhez képest, a munkanélküliek száma pedig 24 ezerrel csökkent 2012 azonos időszakához viszonyítva a KSH adatai szerint.

Az idén július-szeptemberben 3 millió 990 ezer fő volt a foglalkoztatottak létszáma, 54 ezer fővel több, mint egy évvel korábban, ez 1,4 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért értéket - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.

A foglalkoztatottak közül 3 millió 957 ezer fő volt a 15-64 éves korosztály tagja, ami 56 ezer fős növekedés az egy évvel korábbihoz képest. Az említett korcsoportot 59,2 százalékos foglalkoztatási arány jellemezte, ez 1,0 százalékponttal magasabb, mint egy évvel ezelőtt.

A KSH adatai szerint idén július-szeptemberben a 15-64 éves férfiak közül 2 millió 151 ezren voltak foglalkoztatottak, foglalkoztatási rátájuk 1,9 százalékponttal, 65,5 százalékra nőtt.

A 15-64 éves foglalkoztatott nők száma 1 millió 807 ezer fő volt, lényegében ugyanannyi, mint egy évvel korábban, esetükben a foglalkoztatási ráta 53,1 százalékos.

Csökkent a munkanélküliség

Az idén július-szeptemberben 434 ezer volt a munkanélküliek létszáma, 24 ezerrel csökkent 2012 azonos időszakához viszonyítva, a munkanélküliségi ráta 0,6 százalékponttal 9,8 százalékra mérséklődött - közölte még a KSH.

Július-szeptemberben a 15-74 éves munkanélküli férfiak száma 232 ezer fő volt, 18 ezer fővel kevesebb, mint a tavalyi év harmadik negyedévében, munkanélküliségi rátájuk pedig 0,9 százalékponttal, 9,7 százalékra csökkent. 

A munkanélküli nők száma 202 ezer fő, munkanélküliségi rátájuk 10,0 százalékos volt, ami 0,2 százalékponttal alacsonyabb az előző év azonos időszakinál.

Lovas Rozi az üldözési törvényről: Egyre sötétebbnek látom ezt az egészet

Lovas Rozi az üldözési törvényről: Egyre sötétebbnek látom ezt az egészet

Családvédelem a hétköznapokban: az utcára került egy háromgyerekes család a MÁV bérlakásából

Családvédelem a hétköznapokban: az utcára került egy háromgyerekes család a MÁV bérlakásából

A sófogyasztás visszafogása helyett: a magas vérnyomás máshogy is csökkenthető

A sófogyasztás visszafogása helyett: a magas vérnyomás máshogy is csökkenthető

Több megmozdulást is tartanak vasárnap az üldözési törvény miatt

Több megmozdulást is tartanak vasárnap az üldözési törvény miatt