Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény értelmében a nyugdíjjogosultsághoz és a nyugdíj-megállapításhoz szükséges éves adatszolgáltatását utoljára 2010. április 30-ig (legkésőbb augusztus 31-ig) kell benyújtani a regionális nyugdíjbiztosítási igazgatósághoz.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 2010 vonatkozásában már nincs éves NYENYI-adatszolgáltatási kötelezettség a nyugdíjbiztosítással szemben. Elsőként a 2010. évre vonatkozó, nyugdíjjogosultsághoz, nyugdíj-megállapításhoz szükséges, magánszemélyenként összesített, éves adatokat a nyugdíjbiztosítás részére az APEH adja át a tárgyévet követő év augusztus 30. napjáig, első ízben 2011. augusztus 31-ig.
A cikk folytatását az Adózónán olvashatja el.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.