Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A még mindig 61 százalékos állami tulajdonban lévő General Motors (GM) a tervek szerint 12 - 16 milliárd dollárnyi...
A még mindig 61 százalékos állami tulajdonban lévő General Motors (GM) a tervek szerint 12 - 16 milliárd dollárnyi friss tőkét szeretne bevonni a tőkepiacról a társaság elsődleges tőzsdei kibocsátásából (IPO). A Bloomberg értesülései szerint a GM pénteken nyújthatja be az illetékes tőzsdei testülethez a cég tőzsdére lépési szándékát kifejező dokumentumokat.
Bár a részvénykibocsátás pontos összértékét várhatóan nem tartalmazza a benyújtandó dokumentum, amennyiben beigazolódik a fenti várakozás, akkor ez lehet az amerikai tőke- és pénzpiacok történetének második legnagyobb étékű IPO-ja. (Az első a Visa volt, amely 2008 márciusában 19.7 milliárd dollárért adott el részvényeket a börzén.)
A legtöbb értékesíteni kívánt részvény érthető módon az amerikai államtól származik, majd, amely nyilván folyamatosan arra törekszik, hogy csökkentse befolyását egy eredetileg magáncégben, igaz, ezt csak úgy szeretné megtenni, hogy közben nyereséget is realizál a részvénypaketten. A cél az, hogy az amerikai állam által birtokolt 304 millió GM részvénynek legalább az ötödét piacra dobják, amelynek nyomán az állami tulajdonrész 50 százalék alá csökkenne.
Equilor
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.