Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A hétvégén benyújtott törvénytervezetben szereplő számok alapján jövőre valószínűleg 77 ezer forint lesz a minimálbér, lesz 16 százalékos szja, csökken az adójóváírás és két éven belül megszűnik a szuperbruttó. De mennyi marad a zsebünkben, ha életbe lépnek a 2011-es adóváltozások?
A tervezett személyijövedelemadó-változások megvalósításához - az Adózóna írása szerint - 6-700 milliárd forintra van szükség, aminek legfeljebb a felét teszik ki a minap megszavazott válságadók. A hiányzó forrást az elvont magánnyugdíjpénztári tagdíjakból lehet megteremteni. Magyarán az elvonás nélkül nem lehet adót csökkenteni.
Orbán Viktor miniszterelnök szerint nincs olyan, aki ne járna jól, legfeljebb nem egyformán. Nem mindegy azonban, hogy mennyi marad a zsebünkben, ha elfogadják a beterjesztett törvényeket. Ezen az oldalon az Szja változások 2011-2013 feliratra kattintva kiszámolhatja a nettó bérét egy excel tábláztban! Az elfogadott törvény szövegét számszerűsítő bérkalkulátort megtalálja a hvg.hu-n és az Adózónán. A 2010-es kalkulátorainkat itt találja.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Egyelőre nem világos, milyen ellencsapásra lehet képes Irán, ugyanakkor Donald Trump táborában is többen úgy látják, hogy Amerikának nem lett volna szabad belekeverednie ebbe a háborúba.
Az amerikai elnök békekötésre szólította fel a teheráni vezetést, ellenkező esetben sokkal nagyobb támadást helyezett kilátásba.
Tartalom nélküli one man show – ezt látja Horváth András egykori adóellenőr.
A nemzetközileg elismert kutató 91 éves volt.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.
Érdemes lesz minél gyakrabban hidratálni és kerülni a tűző napot a déli órákban.