Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A szakszervezeti szövetség szerint összességében, a bérkompenzáció sikertelenségét is beszámítva, 2010-ről 2011-re akár 10 százalékos reálbérveszteség is előfordulhat egyes munkavállalóknál.
A Liga Szakszervezetek elfogadhatatlannak tartja a munkavállalók tömegeit érintő nettó bérveszteséget, és az ezt előidéző kormányzati adópolitikát, a helyzet mielőbbi valós megoldása érdekében továbbra is kéri az Országos Érdekegyeztető Tanács összehívását, és az adójóváírás és adókulcsok rendszerének felülvizsgálatát.
A Liga a pénteki közleménye szerint már több mint egy hónapja várja, hogy a kormány hajlandó legyen tárgyalni a szociális partnerekkel az Országos Érdekegyeztető Tanácsban. Ehhez képest furcsa, hogy kormányzati politikusok sorra emlegetik az OÉT-et és a szakszervezeteket a bérajánlás kapcsán, de igazán nem tesznek semmit annak teljesülése érdekében - áll a közleményben.
A szakszervezeti szövetség szerint összességében, a bérkompenzáció sikertelenségét is beszámítva, 2010-ről 2011-re akár 10 százalékos reálbérveszteség is előfordulhat egyes munkavállalóknál.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.