A munkaviszony átminősítése: mikor léphet az adóhatóság?

Az adóhatóságnak joga van a törvény rendelkezései szerint egy szerződést, ügyletet és más hasonló cselekményeket valódi tartalmuk szerint minősíteni. Ez a jog azonban nem azt jelenti, hogy korlátlan minősítési joga van, ugyanis az átminősítés csak kifejezetten adójogi szempontból valósulhat meg. Az átminősítés során az adóhatóság nem kerülheti meg a hatályos jogszabályokat, azaz az átminősítés nem ütközhet a törvénybe vagy más jogszabályban foglaltakba. Mit jelent mindez a gyakorlatban?

  • hvg.hu hvg.hu
A munkaviszony átminősítése: mikor léphet az adóhatóság?

Az adózó olyan szolgáltatást végzett, melynek teljesítését társasági szerződésében rögzítették és erre vonatkozóan kötelezettséget vállalt. Az adózó ügyvezetőként munkaviszonyban ált a céggel, melyben – mint tag – mellékszolgáltatásra vonatkozó kötelezettséget vállalt. Az adóhatóság határozatában az adózó ügyvezetői munkaszerződését megbízási szerződéssé minősítette.

Jogosan tette? Olvassa el az Adózónán!

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.