Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Jövő év május utolsó napjáig igényelhetnek támogatást azok az agrártermelők, akik idén tavasszal fagykárt szenvedtek, a támogatási rendelet tervezete szerint az állama legfeljebb 20 éves hitel kamatát és költségeit vállalja át, de a kedvezményes készfizető kezesség díját a termelőnek kell fizetnie.
A kormány honlapján megjelent dokumentum alapján a támogatásra 1 milliárd forint fordítható. Az intézkedés a fagykár miatt korábban felvett forgóeszköz-, illetve a működés finanszírozását szolgáló hitelek kiváltására most felvett kölcsönökre vonatkozik.
Az új hitel összege - termelőnként - minimum 500 ezer, legfeljebb 5 millió forint lehet. A hitel nagysága a fagykár mértékétől függ, 100 százalékos károsodás esetén 800 ezer forint hektáronként. Ha ennél kisebb a fagykár, akkor arányosan csökken a támogatott hitel összege is.
A legfeljebb 20 év futamidőhöz 3 év tőketörlesztési türelmi idő kapcsolódik. A hitel kamata 2012-ben nem haladhatja meg a háromhavi Euribor plusz 5 százalékpontot, a következő években a vidékfejlesztési miniszter határozza meg az aktuális kamatot.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.