VG: tömegközlekedési adót vezetnének be a lengyelek

Részben a helyi vállalatokkal finanszíroztatná a tömegközlekedést a lengyel kormányzat - írja a Világgazdaság.

  • hvg.hu hvg.hu
VG: tömegközlekedési adót vezetnének be a lengyelek

Új adót vetnének ki a cégekre, és az ebből befolyó összeget a közlekedési cégek fenntartására fordítanák - írja a VG

A modell Franciaországban már a 70-es évek vége óta működik: minden olyan cégnek fizetnie kell, amely 9 főnél többet foglalkoztat.

A lengyel kormányzat indoklása szerint az adó bevezetésére azért lenne szükség, mert a helyi tömegközlekedést a jegyárak emelése ellenére sem lehet fenntartani. A javaslat decemberben kerülhet a parlament elé.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.