Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az Audi megvásárolta az olasz Ducati motorkerékpárgyártó vállalatot – értesült a dpa hírügynökség. A "luxusmárka" megszerzése Volkswagen konszern felügyelőbizottsági elnökének régóta dédelgetett álma volt.
A dpa hírügynökség értesülése szerint az Audi felügyelőbizottsága és a tulajdonos, a Volkswagen konszern felügyelőbizottsága szerdán adja áldását a 860 millió eurós akvizícióra.
A dpa hírügynökség értesülését sem az Audi, sem a Volkswagen nem kívánta kommentálni. Martin Winterkorn, a Volkswagen konszern elnök-vezérigazgatója a Ducati akvizíciójáról szóló értesüléseket eddig még nem erősítette meg egyértelműen, de nem is cáfolta.
Az InvestIndustrial igazgatója Andrea Bonomi nemrégiben "fontos üzleti eseményekről" tett említést, és ezzel összefüggésben az Audiról, mint hosszú távú befektetésekben érdekelt, ehhez pénzzel és technológiával egyaránt rendelkező vállalatról beszélt. Az olasz Ansa hírügynökség által idézett nyilatkozata szerint "nincs ellenére, hogy 20-30 százalékos részesedéssel vegyen részt (a Ducati) következő növekedési fázisában".
Az 1926-ban megalakított Ducati a világ "legendás" motorkerékpár-gyártóinak egyike. Az alapítói tradíciókra nagy hangsúlyt helyező motorkerékpárgyártó vállalatot néhány évvel ezelőtt vásárolta ki egy krízishelyzetből az InvestIndustrial kockázati tőkebefektető társaság. A tulajdonos nemrég jelentette be értékesítési szándékát, egymilliárd eurós nagyságrendben.
A körülbelül ezer alkalmazottat foglalkoztató Ducati tavaly 42 ezer motorkerékpár eladásával 480 millió euró értékesítési árbevétel után nyereséggel zárta az évet.
A Ducati minden elismertsége ellenére is az olasz gyár megvásárlásával az Audi nagy fába vágta a fejszéjét, mivel a motorkerékpár ipar nehéz időket él Európában. A gazdasági válság mélyebb sebeket ejtett rajtuk, mint az autógyártókon, és velük ellentétben még nem sikerült talpra állniuk sem.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Túlélte önmagát és még mindig nem halt meg egészen az internet hőskorának keskenysávú, telefonfüggő, analóg kapcsolatfelépítése. Hogyan is működött a modem, és mi volt az akusztikus csatoló?
Földes András riportja Munkácsról.
A hánykolódó gép sötétbe borult fedélzetén sikoltoztak az utasok.
Kis magyar abszurd – írja Hadházy Ákos.
Egyre jobban hasonlít a valóság az 1984-re.
„Meglátom majd, hogy kinek a hibája.”