Napokon belül kiderül, mit vásárol fel a Coop-csoport

Magyarországról kivonuló multik boltjait vásárolja fel a Coop-csoport, a felvásárlást pedig várhatóan napokon belül bejelentik - mondta Murányi László, a Co-op Hungary Zrt. vezérigazgatója hétfőn Budapesten.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Napokon belül kiderül, mit vásárol fel a Coop-csoport

A felvásárlás részleteiről a titoktartásra hivatkozva nem adott bővebb tájékoztatást. Jelezte ugyanakkor, hogy a boltvásárlás részleteit annak bejelentésekor ismertetik a nyilvánossággal. Korábbi sajtóhírek szerint a Coop a Match üzleteit vásárolná fel, a Napi Gazdaság novemberben azt írta, hogy erre a CBA-val közös céget is alapítottak.

A Coop-csoport a múlt évben 510 milliárd forintos árbevételt ért el. Ez hasonló nagyságrendű, mint 2010-ben és 2009-ben volt. A vezérigazgató eredménynek minősítette azt, hogy az 500 milliárd forintot meghaladó árbevételi szintet stabilizálni tudta  a csoport az utóbbi években a csoport a belföldi fogyasztás visszaesése mellett is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek