Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Június 3-ig jelentkezhetnek az érdeklődők Főállású Angyalnak: a nyertesek non-profit szervezetekkel közösen tevékenykedhetnek egy általuk kiválasztott társadalmi cél érdekében.
A jelentkezés, a pályázatok feltöltése és a kiválasztás is a Facebookon zajlik, a Vodafone Felelősségvállalás rajongói oldalán. A közösségi portálon megosztott programokra "lájk"-okat lehet gyűjteni, amely alapján a három legtöbb szavazattal rendelkező pályázó, illetve a bizottság által kiválasztott hét projekt gazdája állásinterjún vesz részt.
A tíz legjobb jelentkező - akik közül a bizottság kiválasztja a 2012/2013-as év három Főállású Angyalát - lehetőséget kap arra, hogy terveit részletesen is bemutassa - közölte a mobilkommunikációs cég szerdán az MTI-vel.
A Főállású Angyal programot 2008-ban indította a mobilkommunikációs cég, a támogatott kezdeményezések között a hátrányos helyzetűek digitális felzárkóztatása, a Természetvédelmi Világalap (WWF) klímavédelmi programjában való részvétel és közösségi kertek létrehozása is szerepelt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.