Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
A Bonafarm Zrt. tulajdonába kerülhet a Sága Foods Zrt. - írja a Világgazdaság meg nem nevezett forrásokra hivatkozva. A felvásárlásról a VG szerint már tárgyal a Csányi Sándor tulajdonában lévő élelmiszer-ipari csoport és az elsősorban pulykafeldolgozással foglalkozó, a brit Bernard Matthews Csoport tulajdonában lévő sárvári társaság.
A Csányi Sándor fia, Csányi Attila által vezetett, éves szinten 500 millió eurót meghaladó árbevételt produkáló Bonafarm cégcsoporton belül működik jelenleg a sertésfeldolgozásban piacvezetőnek számító Pick Szeged Zrt., a Sole-Mizo tejfeldolgozó, illetve több alapanyag- és takarmány-előállító cég - idézi fel a VG.
A csoport létrehozásakor, 2010 elején a társaság vezetői a lapnak azt mondták, céljuk egy teljes élelmszer-ipari integráció létrehozása, és nem tartják kizártnak további cégek felvásárlását, elsősorban a piaci lehetőségeket figyelembe véve – vagyis főleg nehéz helyzetbe került társaságok megvásárlása és további működtetése a stratégia része.
A VG megkeresésére a Bonafarm nem kívánta kommentálni a tárgyalások hírét.
A nyolcszáz főt foglalkoztató SáGa Foods Zrt. a hazai pulykafeldolgozás egyik főszereplője, évente 1,8 millió pulykát dolgoz fel. Amíg a hazai piacon elsősorban késztermékeivel van jelen, Magyarország egyik legnagyobb baromfitermék-exportőre.
A brit tulajdonban lévő társaság piaci pozíciója 2007-ben roppant meg, amikor elterjedt az a hír, hogy madárinfluenza vírusával fertőzött pulykahús került Magyarországról Nagy-Britanniába. A később cáfolt hírek nem csak a sárvári vállalatnak, de anyacégének is komolyan ártottak.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Mutatunk újabb hét könyvet, amit nyugodt szívvel ajánlunk a nyárra.
A borbár üzletvezetője szerint a szóváltás nemi irányultságtól független volt.