EUDR: szinte mindenkit érint, mégis csak kevesen készültek fel rá
A nagyvállalatoknak ez év végétől, a kis- és középvállalkozásoknak 2026 júliusától kell eleget tenniük az előírásoknak.
A Nagykörúthoz közeli, Dob utca 63. szám alatti Queen's Court ötcsillagos hotel izraeli hátterű beruházója és egykori üzemeltetője felszámolás alatt áll, a hitelezők kétmilliárd forintot követelnek – írja a Napi Gazdaság.
Nem sikerült nyereségesen működtetni a budapesti ötcsillagos apartmanhotelt, a VII. kerület, Dob utca 63. szám alatti Queen's Court Hotel & Residence szállodát – írja a Napi Gazdaság online kiadása.
A beruházója és egykori üzemeltetője is felszámolás alá került, az értékesítésére kiírt két pályázat – az utóbbi június elején – ajánlat hiányában eredménytelenül zárult – tudta meg a lap Szabó Zsolt felszámolóbiztostól, a beruházó Dob utca 63. Ingatlanforgalmazó és Fejlesztő Kft. fizetésképtelenségi eljárását lebonyolító Felszámoló-Reorg Zrt. vezérigazgatójától. A beruházó az izraeli érdekeltségű Dob utca 63 Kft. volt, amely bankhitelből finanszírozta az építkezést; a szálloda 2007 óta fogadja a vendégeket.
A koncepció az volt, hogy a szállodai szobákként funkcionáló apartmanokat értékesítik, amiből a hitelt visszafizetik, miközben a szállodát üzemeltetik és az új tulajdonosoknak kvázi bérleti díjat fizetnek – mondta Szabó Zsolt. Az apartmanoknak mintegy 35 százalékát sikerült csak értékesíteni a gazdasági válságig ír magánszemélyeknek.
A Dob utca 63 Kft. felszámolásához az vezetett, hogy egy idő után nem tudták fizetni a finanszírozó felé a hiteltörlesztő részleteket – tette hozzá a felszámolóbiztos. A felszámolási eljárás 2010. július végén indult el, a céggel szemben összesen 34 hitelező nyújtott be követelést kétmilliárd forint értékben. A legnagyobb követelése (mintegy 1,8 milliárd forint) a finanszírozó banknak, a Hypo Alpe-Adria Leasing Zrt.-nek van.
A 2002-ben bejegyzett Dob utca 63. Kft. egy izraeli magánszemély és a Kelemen 12 Ingatlanfejlesztő és Beruházásszervező Kft.-n keresztül egy Tel-Avivban bejegyzett (May-Sharon Investment Ltd.) és egy brüsszeli székhelyű társaság (Y-W S.A.) tulajdonában áll.
A nagyvállalatoknak ez év végétől, a kis- és középvállalkozásoknak 2026 júliusától kell eleget tenniük az előírásoknak.
Mit tartalmaz az ajánlás? Mely cégekre vonatkozik? Hogyan védi a vállalkozásokat?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Elindult a Gigabit Magyarország program. Változtak a Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram feltételei.
„Nagyon nehéz ide bekerülni, de még nehezebb elérni, hogy itt is maradj” – mondja a válogatottról Szoboszlai Dominik, aki a HVG-nek adott portréinterjúban beszélt a kislánya születéséről, a Liverpoolról, a vb-selejtezős esélyekről, és élete legnehezebb döntéséről is.
Felháborította a szakmai szervezetet az egészségügyi államtitkár szereplése a Harcosok órája podcastban.